eReport.sk
Na snímke poslanec Národnej rady Igor Matovič, foto:tasr

Politická kariéra Matoviča končí. Opúšťajú ho ľudia, úpadok potvrdzujú aj prieskumy


Všetko nasvedčuje tomu, že hviezdne chvíle hnutia pod vedením Igora Matoviča sa nadobro končia. A to je vlastne veľmi dobrá správa pre Slovensko. Mohlo to síce prísť aj skôr, ale radšej neskôr ako nikdy.

Politickí oponenti ich ostrakizujú (oprávnene), doterajší spojenci s nimi prestávajú spolupracovať (tiež oprávnene) a odišli od nich viacerí členovia, naposledy jeden zo zakladateľov. Hnutie Igora Matoviča sa nachádza v hlbokej kríze a úpadku. Konečne.

Matovič končí

Kým vlani hnutie Slovensko vtedy ešte ako OĽaNO volilo do parlamentu 264-tisíc ľudí, v tohtoročných dvoch voľbách, prezidentských aj európskych, zaznamenalo niekoľkonásobný pokles voličov. Nakoniec aj prieskumy verejnej mienky potvrdzujú, že hnutie oproti voľbám stratilo desaťtisíce voličov a spadlo pod hranicu zvoliteľnosti.

Hnutie Slovensko v najnovšom prieskume agentúry Focus získalo len 4,1 percenta hlasov, čiže kleslo od začiatku apríla o viac ako dve percentá. To znamená, že stratilo tretinu voličov. Je to zároveň viac než 50-percentný pokles oproti parlamentným voľbám.

Podľa analýzy pre denník SME až tri štvrtiny voličov Matovičovho hnutia neprišli voliť v druhom kole prezidentských volieb (teda Matovičove výzvy neuposlúchli) a odlev voličov sa ukázal aj v eurovoľbách. Hnutie získalo iba 29-tisíc hlasov, čo nestačilo ani na dve percentá. Prišlo tak aj o svoje kreslo europoslanca. Navyše aj teraz pomáhali hnutiu hlasy z rómskych osád, bez ktorých by sa vlani hnutie do parlamentu zrejme ani nedostalo.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Sloboda nad zlato
  2. Strašenie opozícii nevychádza
  3. Na snímke uprostred predseda strany SMER-SD Robert Fico
  4. Šimečka je klamár
  5. podpredseda vlády a minister obrany Slovenskej republiky Robert Kaliňák

Hnutie minulý týždeň navyše opustil jeden zo zakladateľov OĽaNO a bratranec Igora Matoviča, Jozef Viskupič. Trnavský župan sa pridal k Progresívnemu Slovensku. Z hnutia však v poslednom období neodišiel len on. Pre nekritický prístup vedenia, netransparentné skladanie kandidátky či pre politickú izoláciu požiadali o ukončenie členstva Peter Kremský, Ján Marosz, Peter Liba, Veronika Gmiterko či Mária Šofranko, ktorá bola v roku 2020 dokonca volebnou líderkou hnutia.

Všetko teda nasvedčuje tomu, že hviezdne chvíle hnutia pod vedením Igora Matoviča sa nadobro končia. A to je vlastne veľmi dobrá správa pre celé Slovensko. Mohlo to síce prísť aj skôr, ušetrilo by nám to mnoho nervov a podľa všetkého aj značnú časť štátneho dlhu, ale radšej neskôr ako nikdy.

Zdroj: Postoj, TVnoviny, SME

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Politická kariéra Matoviča končí. Opúšťajú ho ľudia, úpadok potvrdzujú aj prieskumy

Odoberať
Upozorniť na
22 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: