eReport.sk
Česko volí prezidenta
Petr Pavel a Andrej Babiš, foto:tasr

Enormný záujem o voľby prezidenta! Volebná účasť v Česku láme rekordy

Enormný záujem o voľby. Účasť v druhom kole prezidentských volieb v Českej republike sa v sobotu predpoludním priblížila k 60 percentám. To je viac, než v rovnakom čase v prvom kole.

Enormný záujem o voľby

Volebná účasť v prvom kole (13.-14. januára) presiahla 68 percent. V druhom kole proti sebe stoja bývalý náčelník generálneho štábu Petr Pavel a expremiér Andrej Babiš.

Volebná účasť v Česku láme rekordy

V niektorých pražských volebných okrskoch sa volebná účasť o 12.00 h blížila k 75 percentám. V obci Černouček, bydlisku kandidáta Petra Pavla, odhlasovalo už viac ako 82 percent voličov. V bydlisku kandidáta Andreja Babiša, obci Průhonice, odhaduje volebná komisia podobnú účasť ako v prvom kole. Vtedy prišlo hlasovať 78,64 percenta voličov, píše ČT 24.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Česko volí prezidenta
  2. Česko volí prezidenta
  3. Volička hlasuje počas 2. kola prezidentských volieb vo volebnej miestnosti v obci Průhonice.

Druhé kolo prezidentských volieb v ČR naďalej pokračuje aj na niektorých českých veľvyslanectvách. Na českej ambasáde v Paríži sa dokonca pred hlasovacou miestnosťou tvorili rady.

Hlasovanie do 14:00

Nového českého prezidenta môže vyberať 8,3 milióna oprávnených voličov. Hlasovať bolo možné v piatok od 14.00 h do 22.00 h. Volebné komisie po celom Česku hlásili vysokú účasť, k volebným urnám prišla približne polovica voličov. Voľby pokračujú v sobotu od 8.00 h do 14.00 h.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Enormný záujem o voľby prezidenta! Volebná účasť v Česku láme rekordy

Odoberať
Upozorniť na
8 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti