eReport.sk
Ľuboš Blaha a Marian Kotleba na proteste pred parlamentom. Foto: tasr

Polícia sa pripravuje na zajtrajšie protesty: Zasiahnu v tomto prípade!

Nasledujúce dva dni hlavné mesto opäť čakajú protivládne protesty. Muži zákona avizujú, že sú na demonštrácie či prípadné nepokoje pripravení.

Posledné týždne sa nesú v Bratislave v znamení protestov namierených najmä proti vláde a súčasným protipandemickým opatreniam. Leitmotívom demonštrácií je ostrá kritika očkovania, zvýhodňovanie očkovaných či pandemické opatrenia na hraniciach. Nespokojní protestujúci sa vyskytli najmä pred bránami národnej rady či pred palácom prezidentky Zuzany Čaputovej.

Kotlebove avízo

Podľa všetkého protestujúci naďalej nezaradili spiatočku a zrejme Bratislavu čakajú ďalšie dva horúce dni. Protesty by mali pokračovať tento štvrtok a piatok. Tentokrát ale k blokáde dopravy napríklad nabádajú aj samotní politici. Medzi nimi je aj šéf extrémistickej ĽSNS Marian Kotleba. „Nepôjde len o úrad vlády a Hodžove námestie, a tie priľahlé ulice a križovatky. Pôjde o omnoho viac dopravných uzlov v Bratislave,” varoval Kotleba, ktorý protesty podporil aj vo videu na sociálnej sieti.

Viac FOTO z protestov v GALÉRII

Práve minulý týždeň demonštrácie spôsobili chaos v centre hlavného mesta a ochromenie dopravnej tepny Bratislavy. Demonštranti totiž počas akcie obsadili nielen Hodžovo námestie, ale aj niektoré cesty a priechody. Kritici tak kládli chaotický a vyostrený priebeh demonštrácie za vinu čiastočne aj polícii, ktorá mala podľa nich včas zasiahnuť.

Viac o protestoch tu:

  1. Štvrtkové protesty odklonia až 11 liniek MHD!
  2. ústavný právnik Vincent Bujňák reaguje na zmenu volebného zákona

Pripravená polícia?

Muži zákona na svojom oficiálnom profile na sociálnej sieti už deň pred protestami popísali, akým spôsobom sa na nasledujúce dni pripravujú. Polícia podčiarkla, že registruje dve akcie. Jedna z nich je ohlásená a druhá nie.

„Verejný poriadok bude zabezpečovať dostatočný počet policajtov, či už z radov poriadkovej, dopravnej ako aj kriminálnej polície. Tak ako aj pri iných zhromaždeniach, aj pri týchto bude polícia postupovať v súlade so zákonom. V prípade, ak by došlo k narušeniu verejného poriadku alebo k páchaniu inej protiprávnej činnosti, polícia v zmysle zákona o Policajnom zbore zakročí a to formou intervenčného zásahu poriadkových jednotiek voči osobám, ktoré sa takýchto konaní budú dopúšťať,” prehlásila polícia. Zároveň dodali, že situáciu v súvislosti s cestnou premávkou budú monitorovať aj dopraváci a podľa situácie aj prípadne reagovať.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport