eReport.sk
Foto: eReport

Čakajú nás ťažké dva dni: Ľudia idú opäť PROTESTOVAŤ. Kde, kedy a prečo idú demonštranti do ulíc?

V centre Bratislavy sa bude vo štvrtok (5. 8.) opäť protestovať proti očkovaniu, testovaniu, pandemickým opatreniam, predstaviteľom vlády a parlamentu i proti prezidentke SR Zuzane Čaputovej. Demonštranti na sociálnych sieťach informujú, že chcú od rána protestovať pred Úradom vlády SR i pred Prezidentským palácom. Avizujú, že chcú opäť zablokovať komunikácie v hlavnom meste. Bratislavská štátna polícia chystá pre avizované protesty bezpečnostné opatrenia. Vo štvrtok a piatok (6. 8.) mestská časť Staré Mesto z bezpečnostných dôvodov opäť zatvorí Grasalkovičovu (Prezidentskú) záhradu.

V Bratislave sa podľa polície majú uskutočniť dve verejné zhromaždenia, z toho jedno oznámené a druhé neoznámené. Polícia vyzýva ľudí, ktorí sa plánujú na proteste zúčastniť, aby nenarúšali verejný poriadok a neporušovali svoje povinnosti vyplývajúce zo všeobecne záväzných právnych predpisov.

Súvisiace články

  1. BMW, ktorého vodič mal byť obťažovaný.
  2. Štvrtkové protesty odklonia až 11 liniek MHD!

„Verejný poriadok bude zabezpečovať dostatočný počet policajtov, či už z radov poriadkovej, dopravnej, ako aj kriminálnej polície. V prípade, ak by došlo k narušeniu verejného poriadku alebo k páchaniu inej protiprávnej činnosti, polícia v zmysle zákona o Policajnom zbore zakročí, a to formou intervenčného zásahu poriadkových jednotiek voči osobám, ktoré sa takýchto konaní budú dopúšťať,” informoval hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave Michal Szeiff. V teréne budú aj dopravní policajti, ktorí budú monitorovať situáciu v cestnej premávke. Vodičom polícia odporúča vyhnúť sa miestam konania zhromaždení. Rovnako žiada občanov, aby ak nebudú účastníkmi demonštrácií, aby sa im vyhli z dôvodu možných zákrokov polície.

Mestská časť Staré Mesto na sociálnej sieti uviedla, že zhromaždenia sú naplánované až do 28. augusta. „Pravdepodobnosť, že Grasalkovičova záhrada bude zatvorená aj po iné dni, je preto vysoká,” uviedla samospráva.

Predchádzajúce protesty

Protesty sa v Bratislave konali aj uplynulé dní. Vo štvrtok 29. júla prišlo na Hodžovo námestie 1 000 až 1 500 ľudí. Demonštranti neskôr zablokovali na niekoľko hodín komunikácie v okolí námestia, čím spôsobili rozsiahle kolóny a nútené zmeny vo verejnej doprave. Polícia čelí kritike, že voči protestujúcim, blokujúcim v centre Bratislavy dopravu, nezasiahla skôr. Polícia argumentovala, že na rozpustenie davu nemala zákonný dôvod. Z ulíc vytlačila protestujúcich až večer.

Kritické ohlasy na stranu polície sa ozývali aj po proteste 23. júla, keď sa dav demonštrantov dostal až pred vchodové dvere do Národnej rady SR a chcel vojsť do parlamentu. Bránilo im v tom len niekoľko policajtov. Policajné posily a ťažkoodenci prišli na miesto až neskôr. Postup polície v tomto prípade preverí kontrola.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport