eReport.sk

FOTO a VIDEO Štart protestujúcim nevyšiel: Takto moknú pred Čaputovej palácom!

Človek mieni, Pán Boh mení! Dnes síce v centre mesta odštartovali dva protivládne protesty, no zdá sa, že počasie demonštrantom práve nepraje. Už od rána v hlavnom meste leje, a tak sa desiatky protestujúcich okrem kritizovanej vlády musia popasovať aj s nepríjemnými meteorologickými podmienkami.

Krátko pred deviatou sa na Hodžovom námestí tlačia pod dáždnikmi desiatky ľudí. Takto si protest asi nepredstavovali. „Dúfajme,” odpovie jedna z kritičiek vlády Eduarda Hegera na otázku či sa podľa nej davy pred prezidentským palácom ešte rozrastú.

Dnes sa v centre Bratislavy organizujú až dva protesty. Jeden pred prezidentským palácom, ktorý je aj ohlásený a druhý pre úradom vlády. Druhý menovaný oficiálne nahlásený nebol. Už deň pred protestným štvrtkom polícia na sociálnych sieťach sľubovala, že bude na demonštrácie pripravená. V deň protestov síce demonštrantov veľké množstvo nebolo, no za to policajtov bolo neúrekom. Policajné dodávky parkovali neďaleko Hodžovho námestia a situáciu monitorovali aj mestskí policajti.

Viac o protestoch tu:

  1. Štvrtkové protesty odklonia až 11 liniek MHD!
Viac FOTO z protestu v GALÉRII

Foto: eReport

Obyvatelia mesta, ale aj policajti sa obávali, že davy opäť budú blokovať dopravné uzly Bratislavy, tak ako to bolo minulý týždeň. Protestujúcich na ochromenie dopravy dokonca huckal aj šéf extrémistov z ĽSNS Marian Kotleba. „Nepôjde len o úrad vlády a Hodžove námestie, a tie priľahlé ulice a križovatky. Pôjde o omnoho viac dopravných uzlov v Bratislave,” varoval Kotleba, ktorý protesty podporil aj vo videu na sociálnej sieti.

Druhý neoficiálny a neohlásený protest pred úradom vlády bol na tom, čo sa týka účasti ešte horšie. Ráno tam totiž nebol nikto.

Námestie pred úradom vlády bolo ráno prázdne. – Foto: eReport

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport