eReport.sk
Foto: unsplash

ŠTS: Kauzu Mýtnik odročili! Čo sa presne stalo?


Hlavné pojednávanie v kauze Mýtnik musel senát Špecializovaného trestného súdu (ŠTS), pracovisko Banská Bystrica v piatok odročiť. Pokračovať bude v júli. Dôvodom je neprítomnosť obžalovaného podnikateľa Jozefa B. staršieho, ktorého v stredu (21. 6.) večer náhle hospitalizovali.

Z rovnakého dôvodu sa nepojednávalo ani vo štvrtok (22. 6.), požiadal o to obhajca Jozefa B. staršieho Michal Mandzák a senát mu vyhovel. ,,Pokiaľ bude môj klient práceneschopný, v nemocničnom zariadení, tak je nemožné, aby tu zajtra bol. Nie som lekár, neviem sa vyjadriť, ale myslím si, že zajtra sa bude odročovať,“ avizoval v predstihu Mandzák. Obžalovaný sa nemohol dostaviť, o čom jeho obhajoba predložila súdu zdravotné potvrdenia, a nedal ani súhlas, aby sa konalo v jeho neprítomnosti.

Čo sa stalo?

Podľa obžalovaného Jozefa B. mladšieho sa pod podlomené zdravie jeho otca mala podpísať nezákonná väzba. ,,Všetci pevne veríme, že sa z toho dostane a čoskoro bude doma,“ reagoval. Nechcel bližšie konkretizovať, čo presne sa stalo. Ako však zdôraznil, na dvojdňové júnové pokračovanie pojednávania boli spolu s tímom obhajcov pripravení.

Nový termín výpovede

,,Podarilo sa nám zabezpečiť posudok medzinárodného experta z oblasti ochrany majetkových práv duševného vlastníctva. Na základe záujmu súdu sme ho oslovili, aby urobil posudok na konkrétnu štruktúru spoločnosti Allexis, ktorý vypracoval a aktuálne sa prekladá. Absolútne vylučuje pranie špinavých peňazí,“ konštatoval Jozef B. mladší. Vo štvrtok mal vypovedať aj exminister financií a guvernér Národnej banky Slovenska Peter Kažimír. ,,Prišiel som vypovedať, nemohol som vypovedať,“ poznamenal pri odchode zo ŠTS. Ten stanovil nový termín jeho výpovede na 21. júla.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Búrky a výdatné dažde zaplavili v Nemecku viacero ciest a vynútili si v piatok aj zatvorenie niektorých dôležitých železničných tratí
  2. Zapeklitá situácia
  3. Boris Kollár, Barbora Richterov
  4. Adrianu Krajníkovú pobúrilo, že MVSR Matovičovi zaregistrovalo nový názov strany.

Príjem z trestnej činnosti

Obžaloba v kauze Mýtnik sa týka porušovania povinnosti pri správe cudzieho majetku, machinácie pri verejnom obstarávaní a verejnej dražbe, legalizácie príjmu z trestnej činnosti a zločinu prijímania úplatku. V jednom skutku bola ustálená škoda prevyšujúca sumu 45 miliónov eur. Obžalobe z ekonomickej a korupčnej trestnej činnosti čelí šesť osôb, Jozef B., jeho syn Jozef B., bývalý štátny tajomník ministerstva financií Radko K., Martin B., Milan G. a Miroslav S.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

ŠTS: Kauzu Mýtnik odročili! Čo sa presne stalo?

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Dnes…

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne