eReport.sk
Vláda progresívcov?
Boris Kollár. Archívne foto: tasr

Boris Kollár podá trestné oznámenie! Poslanci zbierajú podpisy s cieľom odvolať ho z funkcie


Predseda Národnej rady (NR) SR a Sme rodina Boris Kollár podá na Generálnej prokuratúre (GP) SR trestné oznámenie na svoju expartnerku Barboru Richterovú a na ďalšie neznáme osoby, ktoré podľa jeho slov stoja za medializovanou kauzou o jej údajnom sledovaní.

Vidí za tým snahu očierniť jeho i Sme rodina pred voľbami. Informoval o tom na piatkovej tlačovej konferencii. Kollár považuje medializované informácie a Richterovej list poslancom o jej údajnom sledovaní za klamstvá. Po piatkovom rokovaní parlamentného výboru na kontrolu činnosti Slovenskej informačnej služby (SIS) je presvedčený, že to bude možné dokázať. Žiada, aby orgány činné v trestnom konaní preverili pozadie kauzy i to, ako Richterová získala evidenčné čísla vozidiel, ktoré ju mali podľa jej oznámenia sledovať.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Boris Kollár, Barbora Richterov
  2. Adrianu Krajníkovú pobúrilo, že MVSR Matovičovi zaregistrovalo nový názov strany.
  3. Prezidentka SR Zuzana Čaputová

Bolo cieľom odvolať ho z funkcie?

Odmieta pritom, že by niekedy zneužil SIS na osobné účely. Kollár už má informácie, že niektorí poslanci zbierajú podpisy na zvolanie mimoriadnej schôdze s cieľom odvolať ho z funkcie. Ak vyzbierajú potrebných 30 podpisov, je pripravený tomu čeliť. Zdôraznil pritom, že ,,nefacká ženy z plezíru“ a zopakoval svoje vysvetlenie situácie spred niekoľkých rokov, kedy Richterovú udrel.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Boris Kollár podá trestné oznámenie! Poslanci zbierajú podpisy s cieľom odvolať ho z funkcie

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Dnes…

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne