eReport.sk
Miroslav Suja
Šachovanie s cenami potravín. Návrh novely zákona predložil Miroslav Suja. Foto:: tasr

Pokrytec Suja? Poslanec Republiky poberá peniaze od štátu za ubytovávanie Ukrajincov


Pokrytec Suja? Opozičná strana Republika patrí medzi strany, ktoré sú voči pomoci Ukrajincom najkritickejšie. Vecná kritika je samozrejme, rovnako ako pri hocijakej inej diskusii, určite vítaná a na mieste. Od politikov však ľudia možno očakávajú, že sa budú podľa svojich verejne prezentovaných slov aj správať.

Sujova firma si prišla na svoje

Firma poslanca Miroslava Suju z hnutia Republika poberá od štátu peniaze za to, že ubytováva utečencov z Ukrajiny. Odídenci od Kotlebu sa síce neprejavujú tak radikálne, ako keď boli na kandidátke ĽSNS, no predsa len pôsobia relatívne protiukrajinsky a prorusky. S informáciou o Sujových podnikateľských aktivitách v súvislosti s vojnou na Ukrajine prišiel portál aktuality.sk.

Kritizuje výdavky na Ukrajincov, na ktorých zarába

Problematické by v tomto prípade neboli vyjadrenia a odmietavý postoj voči dodávkam zbraní, munície, či vojenskej techniky. Strana Republika však ide o niečo ďalej a kritizuje a objem výdavkov, ktorý vláda vynakladá na starostlivosť o ukrajinských utečencov. A tento objem peňazí je vysoký aj preto, že vláda odmeňuje podnikateľov za poskytnutie ubytovania. Sumy, ktoré chodia na účet aj Sujovi, pritom nie sú nízke, preto sa do takejto pomoci zapájajú aj zariadenia z kategórie luxusnejších.

Sujova firma dostala 20 tisíc eur

Suja je spolumajiteľom spoločnosti Romi Trade. Za ubytovanie utečencov by mala dostávať približne 24 eur za jednu dospelú osobu na noc. Za ubytovanie dvojčlennej rodiny si teda Sujova firma prilepší až o 1 440 eur. Niektoré firmy si takto vedia prilepšiť až o desiatky tisíc eur mesačne. Suja pre tento moment nechce priznať, koľko konkrétne zarobila firma Romi Trade.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Rozviazané ruky?
  2. Sľuby sa sľubujú
  3. Blaha je blázon
  4. Ruský prezident Vladimir Putin

O niečo zhovorčivejšie bolo ministerstvo vnútra, ktoré potvrdilo, že od februára do júna 2022 si Sujova firma takto zarobila viac ako 20 tisíc eur. Jednu zo zmlúv podpisoval Sujov syn Gabriel. Aj Suja už niekoľkokrát verejne hovoril o tom, ako Ukrajincom pomáha. „103 ľudí som ubytoval a 37 je k dnešnému dňu dlhodobo, čo už boli aj na cudzineckej polícii, ktorí bývajú u mňa. Viete, čo je ráno zabezpečiť 40 ľuďom raňajky, obed, večeru? A neprispievate absolútne nič!“ hneval sa pred rokom v pléne parlamentu. Je však zrejmé, že poslanec na pomoci, ktorou sa chválil, neprerobil.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Pokrytec Suja? Poslanec Republiky poberá peniaze od štátu za ubytovávanie Ukrajincov

Odoberať
Upozorniť na
8 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: