foto zo zápasu, zdroj autor

Pohodové víťazstvo v tréningovom tempe

Na rozdiel od hokejistov, trnavským hádzanárom sa zatiaľ darí veľmi dobre. Po úspechu v minulom týždni v Pezinku, si v nedeľu poradili so Štartom Malacky jednoznačne 35:21. Už po prvom polčase viedli o sedem gólov. Najbližšie sa predstavia v susedskom derby na palubovke Cífera.

HBC Trnava 35:21 Štart Malacky (18:11)

Zostavy:

HBC Trnava

Štura, Augustín – Karkuš (2), Marčuška (7), Govedarica ( 2), Laho (3), Opálek (3), Benczy, Cozens (1), Dudžák (3), Miković (4), Ruman (4), Baran (5), Johanes (1)

Tréner : Matúšek

Štart Malacky

Hollý, Roško – Bizek (1), Stachovič D. (5), Mészáros (2), Galovič (4), Stachovič T. (3), Stejskal (2), Dobrocký (4)

Tréner : Rummel

7m hody : 2/2 – 5/4

Tresty na 2 min : 2:1

ČK : Karkuš (Trnava)

Rozhodovali : Papaj, Nagy ml.

Prvý polčas ukázal vývoj celého zápasu

Paradoxne úvodný gól zápasu vsietili hostia. Bolo to prvýkrát a naposledy, keď sa dostali počas zápasu do vedenia. Potom na palubovke dominovali Trnavčania. Do stavu 7:7 ešte hráči Malaciek držali so súperom krok. Neskôr sa prejavila vyššia herná kvalita hráčov Trnavy aj ich širší káder. V polovici prvého dejstva sa zranil aj hosťujúci hráč, čo ešte viac nalomilo odpor trnavského súpera. Náskok domácich kontinuálne narastal a keď posledný gól v prvom polčase strelil Baran, na svetelnej tabuli svietil priebežný stav 18:11.

V druhom polčase dostali šancu aj hráči z lavičky Pohodlný sedemgólový náskok dovolil trénerovi Trnavy Richardovi Matúšekovi dať postupne šancu všetkým hráčom na súpiske. Prvý gól v druhom polčase strelil domáci Dudžák. V bráne čaroval brankár Augustín, čo dokumentuje aj fakt, že za prvých deväť minút druhého dejstva inkasoval iba dvakrát. Trnavčania si zápas vyslovene užívali, veľa gólov vsietili po rýchlych brejkoch do otvorenej obrany. Najviac sa spomedzi domácich darilo Marčuškovi, ktorý dal v dueli celkovo sedem gólov. Hráči Malaciek napriek snahe nedokázali zabrániť tomu, aby si Trnava pripísala dvojciferné víťazstvo. Nakoniec sa konečné skóre zastavilo na pomere 35:21.