foto zo zápasu, zdroj: redakcia

Gladiátorov ozbíjala aj Dubnica

Trnavským hokejistom sa stále herne ani výsledkovo nedarí. Tentoraz nestačili v zápase 11. kola prvej ligy na Dubnicu, ktorej podľahli 2:3.

V tabuľke im tak zaslúžene patrí posledné miesto. Na domácom ľade naposledy vyhrali ešte v minulej sezóne. Ďalší zápas pred svojimi fanúšikmi odohrajú Trnavčania v pondelok o 17:30, keď privítajú farmu Popradu.

HK Gladiators Trnava 2: 3 TSS Group Dubnica nad Váhom ( 1:1, 0:1, 1:1)

Góly : 14.Kupka ( Korím, Rúžek), 59.Rúžek ( Alapuranen, Miklík) – 5.Tybor (Chatrnúch, Ďuriš), 34.Kluka (Chatrnúch, Tybor), 45.Tybor (Ferényi, Hřebíček)

Rozhodovali : Čahoj, Valach – Hanko, Junek

Strely : 27:33

Vylúčenia : 6:3 na 2 min. + 5 min DKZ Kupka (Trnava)

Presilovky : 0:1

Oslabenia : 0:0

Diváci : 210

Zostavy :

Trnava

Hollý – Dúžek, Kadyrov, Škultéty, Ejem, Korím, Marko, Kocúr – Galimov, Holovič, Jurák – Miklík, Kukumberg, Alapuranen – Haščič, Kupka, Rúžek – Jakovlev, Krištofík, Záhradník

Dubnica

Lietava (39-41.Maník) – Hřebíček, Švec, Trška, Mikuš, Janík, Chatrnúch, Hruška, Pobežal – Tábi, Hovorka, Géci – Tybor, Ďuriš, Kluka – Švec, Ferényi, Uram – Korbel, Haščák, Škvarek

Nerozhodná prvá tretina

Úvodné minúty patrili hráčom Dubnice, keď niekoľkokrát zavarili Trnavčanom vo svojom útočnom pásme. Aktívny začiatok korunoval gólom Tybor. Využil prečíslenie a nedôslednosť v domácej obrane. Vyrovnanie prišlo po dobrej práci v útoku Trnavy. Od modrej vystrelil obranca Korím a jeho strelu dorazil do siete Kupka. So záverečnou sirénou prvej tretiny bol vylúčený hosťujúci Géci, a tak mali domáci šancu ísť do vedenia v presilovej hre na začiatok druhej tretiny.

Rozdielový gól Kluku v druhej tretine

Spomínaná presilová hra Gladiátorov zo záveru prvej tretiny zostala nevyužitá. Rovnako Trnavčania zahodili aj dva nájazdy vo vlastnom oslabení, čo len dokumentuje aktuálne herné trápenie hokejistov z Malého Ríma. Korunu svojej nemohúcnosti nasadili šesť minút pred koncom druhej tretiny, keď inkasovali v podstate z ničoho. Jednoduchý nahodený puk do útočného pásma nedokázala obrana upratať do bezpečia, odrazený puk si zobral na hokejku Kluka a zavesil na 1:2

Záverečný nápor prišiel neskoro

V poslednej časti hry sa nedala domácim uprieť snaha. Je ale pravda, že v hre 5:5 bol hokej domácich jalový. Hráči v bielych dresoch si nedokázali vypracovať šance, nie to ešte súvislejší tlak. Snahu o vyrovnanie hatili zbytočné vylúčenia. Obranca Korím si spomenul na faul proti Prešovu. Teraz dostal iba dvojminútový trest, no i klasická presilovka stačila Dubnici na to, aby zvýšila na 1:3. O chvíľu dostal trest na päť minút Kupka. Hostia mohli zápas zavrieť, no domáci sa ubránili. Najlepšiu pasáž mali Trnavčania v poslednej dvojminútovke. Po oddychovom čase tréner Baran odvolal brankára Hollého a gladiátori hrali power-play. Zatlačili súpera a Rúžek pohotovou strelou vykresal nádej na body. V záverečných sekundách mala Trnava ešte niekoľko nebezpečných šancí pred bránou súpera, no gól už nepadol, a tak gladiátori prehrali s Dubnicou 2:3.

Hlasy po zápase :

Rudolf Macko (asistent trénera Trnavy)

Sme pod veľkým tlakom. Chalani sa snažili držať systém hry, ale keď sa nedarí, je to ťažšie. Veľmi ťažko dávame góly. Dali sme jeden, ten druhý prišiel neskoro. Keby sme hrali tak, ako tie posledné tri minúty, vyzeralo by to inak. Dubnica dobre prehusťovala stredné pásmo, nevedeli sme si s tým poradiť a hrali sme to zbytočne komplikovane. Súpera dostali na koňa aj naše hlúpe fauly. To rozhodlo – efektivita, prechod stredným pásmom a vylúčenia.

Dušan Gregor (tréner Dubnice)

Bol to klasický šesťbodový zápas mužstiev, ktoré boli zvyknuté plávať v iných vodách tabuľky a nie tam, kde sa momentálne nachádzajú, čo bolo vidno. Na obidvoch stranách bolo veľa nepresností, veľa kŕčovitosti a chýb. My sme to o kúsok umnejšou a disciplinovanejšou hrou dokázali udržať. Aj keď sme tam mali tiež chybičky. Pre nás sú to cenné body. Možno bola výhoda, že sme hrali vonku lebo domáci museli tvoriť. Víťazstvo si vážime. Musíme si vyvetrať hlavy, v niektorých momentoch sa upokojiť, lebo robíme veci, o ktorých som presvedčený, že normálne zvládame. Je to o hlave, o psychike a zviazanosti. Veľmi dôležité víťazstvo.