eReport.sk
Podvodom Vlčanovho ministerstva
Poslanec NR SR Patrick Linhart. Zdroj: tasr

Exkoaličný poslanec Linhart: Zastropovanie cien je podvodom Vlčanovho ministerstva!

Podvodom Vlčanovho ministerstva! Zastropovanie cien potravín je podvodom Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR a likvidáciou slovenských fariem. Uviedol to v stredu na tlačovej konferencii nezaradený poslanec Národnej rady (NR) SR a člen parlamentného Výboru NR SR pre pôdohospodárstvo a životné prostredie Patrick Linhart. Poslanec podľa svojich slov pripravuje pre zastropovanie cien podanie na Slovenskú obchodnú inšpekciu, ako aj podanie trestného oznámenia.

„Podvodom Vlčanovho ministerstva“

„Možno sa bude jednať o kartelovú dohodu, možno to bude nejaký iný podvod. Máme však podozrenie, že sa jedná o podvod na zákazníkoch. Pripadá mi to príšerné a nenormálne, aby sa takto zneužívalo MPRV na retailový marketing pre obchodné reťazce,“ spresnil poslanec NR SR s tým, že niektoré tzv. zastropované produkty v nemenovanom reťazci už boli aj bez zastropovania pripravené na akciový výpredaj.

„Vyzývam MPRV na okamžité pozastavenie podvodnej marketingovej akcie, okamžité pozastavenie tohto chaotického podvodu na spotrebiteľoch,“

podčiarkol poslanec.

Linhart vyzval zároveň na zrýchlené prijatie legislatívy, ktorá by zaviedla štátnu reguláciu výšky marží reťazcov na základné potraviny s trojmesačnou aktualizáciou. „Nebudeme určovať reťazcom, aké majú ceny. Môžeme však zastropovať maržu,“ povedal.

Linhart vyzval ministerstvo i reťazce

Poslanec zároveň požaduje dočasné trojmesačné zníženie DPH na potraviny na úroveň 5 %, ďalej zverejňovanie marží obchodnými reťazcami u jednotlivých kategórií produktov, ako aj okamžitú pomoc malým podnikom – dodávateľov reťazcov.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Populizmus miesto pomoci
  2. Uzavrel kartelovú dohodu?

Vyzývam MPRV a reťazce, aby zverejnili pôvodné ceny zastropovaných potravín. Od minulého týždňa až po dnešný deň, aby sme vedeli, akou cenotvorbou potraviny prešli. A či zastropovanie nie je obyčajným podvodom,“ dodal Linhart.  

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Exkoaličný poslanec Linhart: Zastropovanie cien je podvodom Vlčanovho ministerstva!

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti