eReport.sk
Robert Fico, Peter Pellegrini a Michal Šimečka, foto:natelo

PRIESKUM Podpora Smeru a Hlasu rastie: PS by voľby opäť prehralo!

Podpora Smeru a Hlasu rastie! Voľby do Národnej rady (NR) SR by v decembri vyhrala strana Smer-SD so ziskom 24,1 percenta hlasov. Nasledovali by Progresívne Slovensko (PS) s 19,4 percenta a Hlas-SD s 15,7 percenta. Vyplýva to z volebného modelu agentúry Ipsos pre Denník N.

Podpora Smeru a Hlasu rastie

Do parlamentu by sa dostali aj strana SaS (7,1 percenta), KDH (6,4 percenta) a Republika (5, 2 percenta). Koalícia Slovensko (bývalé OĽANO), Za ľudí a Kresťanská únia by ostala pred bránami NR SR. Získala by 5,9 percenta, no ako koalícia troch strán potrebuje na postup do parlamentu aspoň sedem.

SNS, Demokrati a Sme rodina pred bránami parlamentu

Potrebných päť percent by nezískali ani SNS (4,8 percenta), Maďarská aliancia (4 percentá), Demokrati (3,6 percenta), Sme rodina (2,7 percenta) či Kotlebovci – ĽSNS (0, 8 percenta). Iné strany uvádza prieskum na úrovni 0,5 percenta.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Šimečka trpí Kiskovým syndrómom
  2. Amaterizmu odzvonilo!
  3. Ťaháte Slovensko do pekla!
  4. Remišová konečne nie je na dne

Dvojkoalicia Smer-Hlas

Na základe volebného modelu by Smer-SD v parlamente získal 47 kresiel, Progresívne Slovensko 37 a Hlas-SD 30. So 14 poslancami by v NR SR bola SaS. KDH by získala 12 mandátov a Republika by mala desať kresiel. Prieskum sa realizoval od 13. do 18. decembra na vzorke 1048 respondentov.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

PRIESKUM Podpora Smeru a Hlasu rastie: PS by voľby opäť prehralo!

Odoberať
Upozorniť na
9 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Dnes…

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne