eReport.sk
Počas pandémie sa približovanie miezd mužov a žien v EÚ zrýchlilo
Počas pandémie sa približovanie miezd mužov a žien v EÚ zrýchlilo

Podnikatelia si môžu nateraz vydýchnuť, dostanú nové zálohové platby za elektrinu

Mnohí podnikatelia si môžu nateraz vydýchnuť. Spoločnosť Východoslovenská energetika (VSE) pripravuje pre malé firmy nové zálohové predpisy na rok 2023. Zo strany regulovaných podnikateľov a organizácií v súčasnosti nie sú potrebné žiadne úkony.

TASR o tom z VSE informovala Katarína Šulíková s tým, že ak už zákazníci zálohové platby uhradili, peniaze im vrátia. Ostatným odporúča počkať na nový rozpis. Upozorňuje tiež, že rozpisy či faktúry domácností a neregulovaných zákazníkov sa meniť nebudú a je potrebné ich uhradiť. 

Mohlo by vás zaujímať

  1. Už konečne ukončia vojnu?
  2. Na kombosnímke zľava Karol Hirman a Igor Matovič.
  3. Pellegrini apeluje na Čaputovú
  4. Nie je korupcia ako korupcia?
  5. Vládna nepomoc?
  6. Hovoril o OĽANO?

Vláda na svojom pondelkovom (16. 1.) mimoriadnom rokovaní prijala nový spôsob zastropovania ceny dodávky elektriny a zemného plynu pre zraniteľných odberateľov – podnikateľov a organizácie s regulovanou cenou. Ide o takzvané malé podniky s ročnou spotrebou elektriny do 30 megawatthodín (MWh) a zemného plynu do 100 MWh. Od nového roka je tak cena za dodávku elektriny pre týchto zákazníkov zastropovaná na 199 eur/MWh a cena za dodávku zemného plynu na 99 eur/MWh. Šulíková dodala, že tieto ceny sú bez DPH a týkajú sa silovej elektriny/komodity, a teda sú bez ostatných zložiek koncovej ceny. 

„Zníženie cien sa týka preddavkov na rok 2023, vyúčtovaciu faktúru za rok 2022 je potrebné uhradiť v pôvodnej výške a termíne splatnosti,“ zdôraznila. O termínoch odosielania upravených predpisov či o ďalších detailoch bude VSE priebežne informovať prostredníctvom svojej webovej stránky. 

Zároveň pripomína, že ceny elektriny a plynu pre neregulovaných podnikateľov nepodliehajú cenovej regulácii a riadia sa zmluvou o dodávke, respektíve v čase platnými cenníkmi.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Podnikatelia si môžu nateraz vydýchnuť, dostanú nové zálohové platby za elektrinu

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti