eReport.sk
*Juraj Šeliga
Poslanec NR SR za stranu Za ľudí Juraj Šeliga. Foto: tasr

Koaličná rada bude riešiť zmenu Ústavy z dielne Sme rodina. Šeliga odkazuje: Fico sa za predčasné voľby trasie!

Koaličná rada by sa mala v pondelok popoludní zaoberať aktuálnymi otázkami, rozpočtom aj mimoriadnou schôdzou k návrhu na vyslovenie nedôvery vláde. Partneri by sa mali venovať aj novele Ústavy SR v súvislosti s predčasnými voľbami z dielne Sme rodina. Podľa programu aktuálnej schôdze Národnej rady (NR) SR zverejneného na webe parlamentu by sa o návrhu mohlo rokovať v stredu (7. 12.). OĽANO však podľa slov predsedu poslaneckého klubu Michala Šipoša trvá na svojom vete.

Zasadanie koaličnej rady

„OĽANO návrh vetovalo a Sme rodina garantovalo, že to stiahne. Postoj OĽANO sa nezmenil,“ uviedol Šipoš pre TASR s tým, že ak by hnutie návrh napokon nestiahlo, vnímal by to ako porušenie slova zo strany partnera. Prípadné dôsledky nechcel komentovať ani o nich špekulovať.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Jana Bittó Cigániková (SaS) v štúdiu spravodajskej televízie počas relácie V politike.
  2. Káčer z Viedne
  3. odchod mohol byť dôstojnejší
  4. Uvrhli štát do krízy?

Šeliga: Fico sa na predčasné voľby trasie

„Nevidím dôvod na to, aby sme pomáhali Robertovi Ficovi (Smer-SD), ktorý sa na predčasné voľby trasie. Nesúhlasíme s tým, to je náš politický postoj,“ uviedol podpredseda strany Za ľudí Juraj Šeliga. Podotkol, že ak sú v koalícii, tak má platiť veto. Dodal, že ak OĽANO svoje veto nestiahne, tak by malo Sme rodina stiahnuť svoj návrh.

Kollár hovorí o „nástroji v Ústave

Predseda parlamentu a hnutia Sme rodina Boris Kollár uviedol, že v prípade vyslovenia nedôvery vláde je potrebné mať v ústave takýto nástroj. Nie je za to, aby po vyslovení nedôvery vláde v parlamente vznikla „nejaká dočasná vláda“ menovaná prezidentkou Zuzanou Čaputovou. Podotkol, že takáto vláda nebola nikým volená a nemala by takú legitimitu ako po voľbách. Prezidentka podľa neho má možnosť vyhlásiť úradnícku vládu či poveriť zostavením vlády niekoho iného na základe výsledkov volieb. V takomto prípade by však uprednostnil predčasné voľby. „Preto je dôležité tento nástroj mať zakotvený v ústave, keby takéto niečo nastalo,“ povedal a pripomenul závery Ústavného súdu (ÚS) SR.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Koaličná rada bude riešiť zmenu Ústavy z dielne Sme rodina. Šeliga odkazuje: Fico sa za predčasné voľby trasie!

Odoberať
Upozorniť na
5 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti