tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Na ilustračnej snímke zľava Zuzana Čaputová, Boris Kollár (Sme rodina), Eduard Heger a Jaroslav Naď (obaja OĽANO) tlieskajú počas osláv výročia SNP v Banskej Bystrici 29. augusta 2022.
Na ilustračnej snímke zľava Zuzana Čaputová, Boris Kollár (Sme rodina), Eduard Heger a Jaroslav Naď (obaja OĽANO) tlieskajú počas osláv výročia SNP v Banskej Bystrici 29. augusta 2022. Foto: tasr

Podľa Blahu chce Západ vojnu: Čaputovú, Hegera a Naďa si budeme pamätať ako krvavé beštie!

Poslanec NR SR a podpredseda opozičnej strany Smer-SD Ľuboš Blaha tvrdí, že krajiny politického západu majú v záujme predlžovať vojnu na Ukrajine. Tá sa podľa neho mohla skončiť už v apríli, no nestalo sa tak vraj kvôli americkým záujmom na vojenskom biznise a predaji skvapalneného LNG plynu do Európy. Zmeniť názor Ukrajiny v rámci mierových rokovaní mal bývalý britský premiér Boris Johnson.

Mohlo by vás zaujímať:

 1. Podpredseda Smeru Ľuboš Blaha
 2. Podpredseda Smeru-SD Ľuboš Blaha,
 3. Ľuboš Blaha, Smer-SD, opozícia
 4. Podpredseda Smeru-SD Ľuboš Blaha,
 5. Šéf diplomacie Európskej únie Josep Borrell.
 6. Na kombosnímke zľava Jaroslav Naď a Robert Fico.
 7. Na kombosnímke zľava prezidenti Joe Biden a Volodymyr Zelenskyj
 8. Maďarský premiér Viktor Orbán.
 9. Vlajka NATO - ilustračné foto
 10. Na kombosnímke zľava Ľuboš Blaha a Zuzana Čaputová
 11. Prezidentka SR Zuzana Čaputová a predseda strany Za ľudí Andrej Kiska počas stretnutia k výsledkom volieb do NR SR 3. marca 2020 v Prezidentskom paláci v Bratislave.
 12. Hudobná legenda Roger Waters

„Na Ukrajine už v apríli mohol byť mier. Nemuseli sme sa tu trápiť s energetickým infernom. Ukrajinci nemuseli umierať. Nehrozila by jadrová vojna. Nič z toho. Ale Západ nechcel. Podľa renomovaného amerického časopisu Foreign Affairs bola v apríli dohoda na stole. Rusko by definitívne získalo Krym a veľkú časť Donbasu a inak by sa stiahlo. Ukrajina by na oplátku sľúbila, že sa nebude uchádzať o členstvo v NATO. Rokovania sa vyvíjali sľubne – Rusi aj Ukrajinci sa údajne chceli dohodnúť. A potom zasiahol Západ. Do Kyjeva nečakane namašíroval vtedajší britský premiér B. Johnson,“ uviedol Blaha na sociálnej sieti.

„Stratégia Západu je čo najdlhšia vojna“

Vo svete je bežné, že sú niektoré svetové veľmoci obviňované z umelého predlžovania konfliktov v tretích krajinách. Koniec koncov, tzv. zástupné vojny sú fenoménom, ktorý je podľa mnohých stále prítomný a to už od čias studenej vojny. Blaha dnes obviňuje USA a Západ z toho, že zabezpečuje americké zisky z vojny na Ukrajine: „Stratégia Západu je čo najdlhšia vojna. Americké zbrojovky zarábajú, LNG plyn sa predáva ostošesť, nenávidené Rusko je vo vojne, Západ môže veselo šíriť rasistickú zlobu proti Rusom.“

Situácia je vážna

To, že je situácia v globálnych vzťahoch veľmocí vážna, je dnes viac ako zrejmé. Rusi dokonca spustili čiastočnú mobilizáciu a podľa viacerých odborníkov hrozí aj použitie jadrových zbraní. Západ by teda mal vyvinúť všetku možnú snahu na to, aby vojnu mierovo ukončil. Podľa opozičného poslanca sa to však ani náhodou nedeje. „Po mesiacoch stupídnych sankcií je situácia vážnejšia, než kedykoľvek predtým. Rusko sa nestiahlo a naopak, hrozí ďaleko väčší spor. My budeme mrznúť, Ukrajinci umierať – a USA bude na tom bohatnúť. Na čo je to dobré? Medzitým v Taliansku vyhrala voľby nacionálna pravica. Z Bruselu už Ursula von der Leyen vykrikuje, ako sa bude EÚ Talianom mstiť za ich demokratickú voľbu,“ skonštatoval Blaha.

Tzv. establišment Západu pri tom považuje za extrémistický. „Nalejme si čisté víno: západný liberálno-fašistický establišment chce vojnu. Za každú cenu. Chce zničiť Rusko. A my na to máme doplácať svojou životnou úrovňou a bezpečím. Ženú nás do vojny, ktorá sa nedá vyhrať. Už dávno mohol byť mier – krv na rukách majú aj slovenskí vojnoví štváči na čele s Čaputovou, Hegerom a Naďom. Takto si ich budú dejiny pamätať – ako krvavé beštie,“ uzavrel poukazujúc aj na slovenskú politickú scénu.

Pripájame celý status popdpredsedu opozičnej strany Ľuboša Blahu

Zdroj: t.me/lubosnblahasmer

Redakcia portálu eReport sa nemusí stotožňovať so všetkými zverejnenými názormi.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Podľa Blahu chce Západ vojnu: Čaputovú, Hegera a Naďa si budeme pamätať ako krvavé beštie!

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku