eReport.sk
Ilustračná snímka, foto:tasr/ap

Počet obetí vojenskej činnosti v ruskej Belgorodskej oblasti vzrástol na štyri

Na štyri vzrástol počet obetí piatkovej vojenskej činnosti na území ruskej Belgorodskej oblasti ležiacej pri hraniciach s Ukrajinou.

Počet obetí vojenskej činnosti

 Príčina úmrtia obetí ostáva nejasná. Tamojší gubernátor Viačeslav Gladkov totiž uviedol, že obete zahynuli v dôsledku ukrajinského ostreľovania, no partizánska skupina Légia Slobody Ruska, ktorá sa prihlásila k niektorým útokom v Belgorodskej oblasti, uviedla, že ruská armáda zabila dvoch civilistov, lebo si ich pomýlila s príslušníkmi tejto protikremeľskej milície.

Proukrajinskí separatisti

Podľa Gladkova zomreli dve ženy v aute pri ostreľovaní cesty v obci Maslova Pristaň a ďalšie dve obete si vyžiadal raketový útok v pohraničnej obci Sobolevka. Pri útoku okrem toho utrpelo zranenia šesť ľudí. Útoky na Belgorodskú oblasť sa podľa ruských úradov v posledných dňoch zintenzívnili. Úrady preto pristúpili k evakuácii približne 2500 ľudí z okresu Šebekino.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Vlajka NATO - ilustračné foto
  2. Zachránilo by ho náboženstvo?
  3. Ivan Mikloš, exminister, poradca prezidentky Čaputovej
  4. Zelenskyj apeluje na spojencov

Légia Sloboda Ruska, ktorá sama seba označila za protikremeľskú milíciu, ktorá chce Rusko oslobodiť od prezidenta Vladimira Putina, tento týždeň oznámila, že začala s druhým vpádom na územie Ruska cez Belgorodskú oblasť.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Počet obetí vojenskej činnosti v ruskej Belgorodskej oblasti vzrástol na štyri

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php