eReport.sk
Maloletí migranti bez sprievodu sedia pred skladom používaným ako dočasný prístrešok v španielskej enkláve Ceuta.
Maloletí migranti v španielskej enkláve Ceuta na archívnej sníme z 21. mája 2021. Foto: tasr/ap

Španielsku enklávu dobíjali migranti: Od Maroka sa masovo pokúšalo do Melilly dostať 2000 Afričanov!

Približne 2000 migrantov sa v piatok pokúsilo prekonať hraničný plot oddeľujúci španielsku severoafrickú exklávu Melilla od územia Maroka, uviedla španielska vláda. Spresnila tým svoju prvotnú informáciu, že o prienik sa pokúsila skupina asi 400 migrantov. Ako informoval spravodajský web RTE, do Mellily podarilo preniknúť najmenej 130 migrantom. Agentúra AFP poznamenala, že šlo o prvý pokus o hromadný prechod na toto španielske autonómne územie, ktorého hranice sú zároveň aj hranicami EÚ, po urovnaní diplomatických vzťahov medzi Španielskom a Marokom v polovici marca.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Migranti v Pobytovom utečeneckom tábore v Gabčíkove.
  2. Migranti sedia po prekročení hranice z Bieloruska do Poľska v poľskej dedine Usnarz Gorny.
  3. Pápež vyzval veriacich
  4. Turecká stráž pátra po nezvestných námorníkoch
  5. Migranti na hraniciach s Poľskom.

Ako zdôraznil spravodajský web Euronews, v posledných dňoch došlo v blízkosti hranice EÚ, na jej marockej strane, k zrážkam medzi prisťahovalcami, ktorí sa snažili dostať do Melilly, a príslušníkmi rôznych marockých bezpečnostných zložiek. Na severe Afriky sa nachádzajú dve španielske exklávy – okrem Melilly aj Ceuta.

Hranica Melilly s Marokom má 12 kilometrov, hranica s  Ceutou má osem kilometrov. Migranti sa cez tieto hranice, ktoré sú chránené vysokými plotmi s ostnatým drôtom, videokamerami a strážnymi vežami, snažia dostať preliezaním plotov, plávaním pozdĺž pobrežia alebo ukrývaním sa vo vozidlách.

Obe mestá, na ktoré si robí nárok Maroko, sú už dlho predmetom diplomatických vzťahov medzi marockou a španielskou vládou, ktorá trvá na tom, že obe sú neoddeliteľnou súčasťou Španielska.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Španielsku enklávu dobíjali migranti: Od Maroka sa masovo pokúšalo do Melilly dostať 2000 Afričanov!

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php