eReport.sk
Foto: profimedia

Pipi dlhú pančuchu poznal celý svet. Takto teraz vyzerá jej predstaviteľka

Keď sa povie meno Inger Nilsson, možno vám to nič nepovie. Ale keď sa povie Pipi dlhá pančucha, ľudia nielen vo Švédsku hneď vedia. Dnes už šesťdesiatdvaročnej dáme zmenila dievčina s dvomi copmi život a popularitu si užíva dodnes.

Švédka Inger Nilsson sa narodila v roku 1959 a svojráznu Pipi si zahrala, keď mala desať. Okrem toho k seriálu naspievala aj titulnú pieseň Här kommer Pippi Långstrump (Prichádza Pipi dlhá pančucha), ktorá zaznela vo všetkých epizódach a vo Švédsku sa stala obrovským hitom.

Inger bola vďaka úlohe Pipi v roku 1975 ocenená španielskou cenou TP de Oro, čo bolo v krajine považované za najvyššie televízne ocenenie. Knižná predloha, podľa ktorej bol natočený film aj seriál, napísala autorka Astrid Lindgrenová. Vznikla z príbehov, ktoré spisovateľka rozprávala svojej dcére Karin pre spaním.

Opičieho kamaráta nemal nikto rád

Aj keď seriál, film aj kniha ovplyvnili milióny ľudí, sama herečka sa priznala, že knihu nikdy nečítala. „Tá úloha ovplyvnila môj život skôr pozitívne ako negatívne. Mam ju rada, koniec koncov je súčasťou môjho života. Každý, kto ma pozná ako Pipi, ju musí so mnou riešiť,“ povedala nemeckému časopisu Bunte.de. S výmyselníčkou Pipi strávili štyri roky. Na natáčanie spomína dodnes. Hlavne na svojho opičieho kamaráta, ktorého ale štáb nemal príliš v láske. Často sa schovával v plechovke s farbou, takže produkcia ho musela celého umývať. Okrem toho hrýzol elektrické káble, či močil na predstaviteľku Pipi.

Foto: Profimedia, facebook

Fanúšikovia jej chceli pomôcť

Herečka sa v roku 1979 pokúšala aj o spevácku kariéru, ale veľký úspech nemala. Jej ikonická úloha z nej veľkú hviezdu neurobila., naviac za ňu ani nedostala nijaký veľký honorár. Detskí herci vo Švédsku dostávajú zaplatené iba počas natáčania a úspech v okolitých krajinách nemá na výšku honoráru vplyv. Keby to bolo inak, Inger by bola za vodou. Jej kariéra potom už išla do stratena.

Za zmienku možno stojí ešte film Nebojácna Kajsa z roku 1989. Inger sa objavila v niekoľkých ďalších filmoch a seriáloch, ale potom sa živila ako sekretárka.

Boli časy, keď na to bola finančne dosť zle. Fanúšikovia jej chceli pomôcť, ale ona to odmietla. K herectvu sa vrátila v roku 2007 v seriáli Der Kommissar und Das Meer, kde desať rokov hrala patologičku Evu Svensson. Aktuálne žije v Štokholme, kde pracuje v televízii a venuje sa divadlu.

Bála sa, že je koniec

Od čias vzniku filmu o Pipi dlhej pančuche uplynulo už 52 rokov a herečka sa zmenila na nepoznanie. Z ryšavky je blondína, trochu pribrala, ale stále má tu iskru v očiach, ktorou oslovila milióny detí po celom svete. Osobné kúzlo nezmizlo ani v roku 2020, kedy udrela prvá vlna koronavírusu, ktorým sa herečka nakazila.

Dobre jej ale nebolo. Inger už myslela na najhoršie. „Naozaj som si myslela, že je koniec. Nemala som chuť, mala som horúčky a príšerné bolesti hlavy. Bola som vystrašená, pretože horúčky som nikdy nemala. Uvažovala som nad tým, ako bude moje telo reagovať,“ priznala herečka pre web Telegraf.nl.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Aktuálne

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti