eReport.sk
Kremeľ chystá TVRDÚ odplatu
Dmitrij Peskov. Zdroj: tasr/ap

Peskov: Sloboda slova na Západe je len ilúzia. Reagoval tak na odobratie licencie ruskej televízii v Lotyšsku

Hovorca Kremľa Dmitrij Peskov: Sloboda slova na Západe je len ilúzia. Peskov tak reagoval na kauzu s ruskou televíziou Dožď, ktorej lotyšské úrady odobrali vysielaciu licenciu. Odobratie vysielacej licencie oznámila v utorok Lotyšská rada pre elektronické masmédiá (NEPLP). TASR o tom informuje na základe britskej stanice BBC.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Dolár utešene rastie
  2. Azerbajdžan je kľúčovou krajinou
  3. Vojenský dron
  4. Čo môže priniesť mier?

Podľa jej šéfa Ivarsa Abolinša by Dožď mal prestať vysielať 8. decembra. V statuse na Twitteri Abolinš dodal, že NEPLP sa takto rozhodla z dôvodu „ohrozenia národnej bezpečnosti a verejného poriadku“ Lotyšska.

Sloboda slova je ilúzia

Peskov na margo tejto situácie pred novinármi v Moskve vyhlásil: „Stále sa niekomu zdá, že niekde inde je lepšie ako doma,…že inde sloboda je, ale doma je nesloboda. Tak toto je jeden z najjasnejších príkladov, ktorý dokazuje, že takéto ilúzie sú omylom.“

Paralelu medzi konaním lotyšských úradov a obviňovaním z nátlaku na médiá, ktoré boli vznášané na adresu Ruska, našla aj oficiálna zástupkyňa ruského ministerstva zahraničných vecí Marija Zacharovová.

„Nič nové ani netreba vymýšľať, stačí do ich nedávnych vyhlásení namiesto slova Rusko vložiť slovo Lotyšsko.“

Marija Zacharovová, oficiálna zástupkyňa ruského ministerstva zahraničných vecí

Vyjadrenie generálnej riaditeľky

Podľa generálnej riaditeľky exilovej TV Dožď Nataľje Sindejevovej v dôsledku rozhodnutia lotyšských úradov príde TV kanál o peniaze z vysielania v káblových sieťach – ide asi o 20 percent jeho príjmov.

Britská stanica BBC informovala, že Sindejevová sa pre ruský spravodajský web Meduza vyjadrila, že na tento krok lotyšských úradov nebola pripravená. „Bola som si istá, že to (lotyšské úrady) neurobia,“ vysvetlila.

TV Dožď

Vo svojom statuse na sociálnej sieti Twitter vedenie TV Dožď už pred tým informovalo, že stanica prestane vysielať v káblovej televízii, ale zostane pôsobiť na platforme YouTube.

Televízia Dožď ukončila svoje aktivity a vysielanie v Rusku krátko po tom, ako Rusko začalo vojnu proti Ukrajine. Podobne dopadli všetky významnejšie nezávislé médiá v Rusku: buď svoju činnosť sami pozastavili, alebo im to nariadili tamojšie úrady. Medzičasom bola TV Dožď v Rusku zaradená na zoznam tzv. zahraničných agentov.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Peskov: Sloboda slova na Západe je len ilúzia. Reagoval tak na odobratie licencie ruskej televízii v Lotyšsku

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti