eReport.sk
Azerbajdžan je kľúčovou krajinou
Predseda maďarskej vlády Viktor Orbán. Zdroj: fb/orbanviktor

Maďarsko by malo s Úniou lepšie vzťahy, ak by nebolo Orbána. Tvrdí prieskum českého think-tanku

Aj tieto závery priniesol prieskum inštitútu IDEA, ktoré v utorok zverejnil server 24.hu. Informoval o nich spravodajca TASR v Budapešti. Lepšie vzťahy bez Orbána, To si myslí 47% oslovených maďarských respondentov. samotný Orbán sa nedávno vyjadril, že Bruselu vadí nielen on ale i jeho vláda. Ktorá viac ako nadnárodné záujmy, presadzuje záujmy vlastného národa.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Orbán v Slovinsku o energetike
  2. Azerbajdžan je kľúčovou krajinou
  3. brusel si berie pôžičky
  4. orbán bruselu vadím ja
  5. Szijjártó s OSTRÝM odkazom
  6. Na dvojsnímke Eduard Heger víta Orbána na stretnutí lídrov V4 v Košiciach.

Lepšie vzťahy bez Orbána

Orbán je podľa 47% oslovených Maďarov príčinou toho, že Maďarsko nedostáva eurofondy. Naopak, podľa 29% opýtaných by bolo Maďarsko na tom horšie vo vzťahu k EÚ bez Orbána, keďže on ako premiér presadzuje záujmy Maďarov.

Alebo aj nie

Podľa 12 percent respondentov by Maďarsko bolo v rovnakej situácii s Orbánom alebo bez neho. K otázke vplyvu Orbána na postavenie krajiny voči EÚ sa nedokázalo, prípadne nechcelo vyjadriť zvyšných 12 percent účastníkov prieskumu.

IDEA

Inštitút analýzy pre demokraciu a ekonomickú analýzu(IDEA), je nezávislý think-tank Národohospodářského ústavu Akademie věd ČR. Zameriava na „analýzu, vyhodnocovanie a vlastné návrhy verejných politik.“

Orbán

Sa rozbehol na opačný smer akým ide Brusel, naposledy minulý víkend.  V rozhovore v relácii “Dobré ráno, Maďarsko!” v televízii Kossuth Rádió sa ostro ohradil nielen voči sankciám. Vadia mu i astronomické pôžičky, ktoré si Brusel plánuje vziať na chod Ukrajiny. A nielen Brusel. Povinné by mali byť pre všetky členské štáty.

Zdroj: idea, tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Maďarsko by malo s Úniou lepšie vzťahy, ak by nebolo Orbána. Tvrdí prieskum českého think-tanku

Odoberať
Upozorniť na
12 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti