eReport.sk
Členovia strany Hlas na čele s Petrom Pellegrinim Foto: fb/pp

Pellegriniho Hlas pôjde v kampani na dlh! Financie načerpá z úveru

Pellegriniho Hlas pôjde v kampani na dlh. Predseda opozičnej strany Hlas-SD Peter Pellegrini sa rozhovoril o pripravovanej politickej kampani pred septembrovými parlamentnými voľbami. Jeho strana nemá nárok na štátny príspevok, keďže ešte neprešla žiadnymi voľbami do NR SR a tradične vysoké výdavky na kampaň bude teda musieť financovať prostredníctvom úveru.

Pellegriniho Hlas pôjde v kampani na dlh

Strana bude ručiť svojimi budúcimi preferenciami a vyhliadkami na povolebné príspevky od štátu. „Bude to veľmi transparentné, pretože to nebude pôžička od nejakých firiem, ako to majú niektoré iné strany, že im požičia developer alebo veľký predajca elektroniky. My si zoberieme štandardný úver a budeme informovať o podmienkach, za akých sme si požičali,“ povedal Pellegrini podľa čas.sk.

Výška je zatiaľ neznáma

Výšku úveru chcú v Hlase stanoviť obozretne. Zatiaľ sa k nej však konkrétne nevyjadrujú. „Úspech môže byť rôzny, preto si budeme požičiavať len toľko, aby sme to vedeli aj vrátiť,“ pokračuje Pellegrini.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Michal Kaliňák v našom štúdiu.
  2. Demokracia a mier
  3. NAKA zasahuje ako komando
  4. Matovičova a Hegerova vláda je najnedôveryhodnejšia na svete

Za negatívny príklad kampane na dlh sa dá považovať Radoslav Procházka a jeho strana Sieť. Tá tiež stavila na svoje priebežné preferencie, no nakoniec skončila len tesne nad hranicou zvoliteľnosti. A netrvalo dlho, kým sa Procházkova strana dokonca rozpadla. Je s určitosťou v záujme Hlasu, aby ich poňatie kampane bolo zodpovednejšie. Strana pripravuje stretnutia s občanmi, online kampaň a bilbordy.

Chcú podporiť pomoc ľuďom

Pellegrini zdôrazňuje, že Hlas je aj naďalej opozičnou stranou. Pokiaľ však do parlamentu pristanú návrhy, ktoré budú smerovať k pomoci ľuďom, Hlas ich podporí. „Nepovýšime opozično-taktickú politiku nad pomoc ľuďom,“ povedal Pellegrini.

Ľudí dnes podľa sociálnych demokratov zaujímajú hlavne ekonomické témy, nie potratová politika, alebo zatváranie obchodov v nedeľu. Hlas napríklad podporuje obnovenie školských obedov zadarmo a navrhuje taktiež mimoriadnu valorizáciu dôchodkov.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Pellegriniho Hlas pôjde v kampani na dlh! Financie načerpá z úveru

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti