eReport.sk
HLAS je pripravený.
Líder strany HLAS -SD Peter Pellegrini. Foto: fb/pellegrini.peter

HLAS: Zmluva s elektrárňami – fajn! ALE… naďalej nevedno, koľko budú nakoniec domácnosti platiť!

Strana HLAS – sociálna demokracia vníma podpísanie Zmluvy medzi Slovenskou republikou a Slovenskými elektrárňami za prvý krok. Zmluva garantuje domácnostiam stabilnú cenu silovej zložky elektriny vo výške 61 eur. „To však však ešte nerieši celkovú cenu elektriny pre rok 2024,“ dodáva líder strany Peter Pellegrini.

„Matovičova a Hegerova vláda hovorili o zmluve, hádali sa a navzájom sa obviňovali z neschopnosti. Avšak počas svojho pôsobenia neboli schopní tento zásadný dokument uzavrieť. Musela to urobiť až úradnícka vláda,“ rozhorčuje sa Pellegrini.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. R. Fico v diskusii HNclub 2023
  2. Smer ukončí chaos
  3. Hegerova vláda sa dnes totálne zrútila

Pellegrini: Distribučné poplatky zostávajú otvorené

„Naďalej však nie je jasná jej konečná cena, pretože zostávajú otvorené distribučné poplatky, tarifa za prevádzku systému a ďalšie poplatky, o ktorých výške rozhodne až regulačný úrad v priebehu decembra,“ zdôraznil líder Hlasu.

„Rovnako zostávajú otvorené otázky, za akú cenu budú odoberať elektrinu samosprávy a súkromný sektor. “ Je to problém, ktorý zostane na stole pre budúcu vládu. Hlas, ak bude súčasťou novej vlády, riešenie tejto otázky považuje za prioritu, ktorej sa treba okamžite venovať,“ uzatvára Pellegrini.

Zdroj: hlas-sd


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

HLAS: Zmluva s elektrárňami – fajn! ALE… naďalej nevedno, koľko budú nakoniec domácnosti platiť!

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php