eReport.sk
R. Fico v diskusii HNclub 2023
R. Fico v diskusii HNclub 2023. Zdroj: YouTube

VIDEO Fico: EÚ nemôže bojovať za Ukrajinu! Obrovskú zásluhu na tom, že nefunguje V4, má Heger

Povedal to jasne! Róbert Fico sa zúčastnil predvolebnej diskusie HNclub 2023, spolu s Petrom Pellegrinim, Richardom Sulíkom, Milanom Majerským  a Michalom Šimečkom. Jasne vyjadril svoje postoje smerom k Ukrajine, dovozu ukrajinského obilia, ale aj ďalším témam.

Ukrajinské obilie znižuje cenu nášho

Fico vysvetľuje hneď v úvode videa, aký je problém s ukrajinským obilím. Kvôli dovozu ukrajinského obilia išla cena nášho obilia za tonu dole o 200 Eur. „Máme obrovský problém s tým, čo je na Slovensku vyprodukované. Len kvôli tomu, že sa sem valí ukrajinské obilie. Chcel by som vyzvať súčasnú vládu SR, pána Ódora, aby okamžite začal iniciovať rokovanie V4, pokiaľ ide o iniciovanú žalobu Ukrajiny proti Slovensku,“ hovorí bývalý premiér.

Podľa Fica urobili poľská, maďarská a slovenská vláda dobre, že nedovolia dovoz agrokomodít z Ukrajiny. Pretože to výrazne ohrozuje náš trh. Fico hovorí, že Ukrajinci sú veľmi neseriózni partneri. Hovorí, ako zažil ich praktiky, keď išlo o energetiku. Fico pripomenul, že keď sme potrebovali plyn tak nám nedali ani meter kubický. „Keď oni potrebovali plyn, tak telefonovali každý boží deň,“ dodal.  

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Draxler o migračnej kríze
  2. Smer dominuje aj medzi mladými voličmi
  3. Hegerova vláda sa dnes totálne zrútila

V4 sa musí spojiť!

Podľa R. Fica sa krajiny V4 musia spojiť a musia požiadať EÚ, aby dôsledne chránila naše záujmy: „Pretože to, čo si dovolila Ukrajina, je totálna drzosť. Dali sme im všetko čo pýtali a teraz ešte idú žalovať krajinu za to, že si chráni svoje vlastné záujmy.“ Fico upozorňuje, že obrovskú zásluhu na tom, že nefunguje V4, má Eduard Heger. „Odkedy bol pri moci Heger, krajiny V4 sa nestretávajú pred zasadnutiami Európskej rady a nekoordinujú svoje postupy,“ upozornil. Podľa Fica sú jednoducho oblasti, v ktorých by V4 mala postupovať spolu a koordinovane. Potom by nás v EÚ počúvali.

„EÚ nemôže bojovať za Ukrajinu!“ Fico si nemyslí, že my musíme vždy a za každú cenu vyjsť v ústrety Ukrajine. Bývalý viacnásobný premiér sa vyjadril aj k samosprávam na Slovensku a migrácii. Viac vo videu. Video celej diskusie nájdete TU.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Fico: EÚ nemôže bojovať za Ukrajinu! Obrovskú zásluhu na tom, že nefunguje V4, má Heger

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php