eReport.sk
Peter Pellegrini
Peter Pellegrini zdroj: fb

Pellegrini: Tu ide o kritickú situáciu, ale bude sa riešiť až po voľbách, aby to niekto nebral ako súčasť kampane

Predseda Národnej rady (NR) SR Peter Pellegrini (Hlas-SD) nevylúčil mimoriadnu schôdzu parlamentu k ústavnému zákonu, ktorý sa týka situácie s medveďmi. Na stredajšej tlačovej konferencii avizoval, že sa ešte stretne s ministrom životného prostredia Tomášom Tarabom (nominant SNS).

Nemyslí si, že rokovanie by sa konalo v čase moratória pred druhým kolom prezidentských volieb.
,,Ide o relatívne kritickú situáciu,“ uviedol Pellegrini s tým, že aj s ministrom Tarabom budú o téme vo štvrtok (28. 3.) dopoludnia hovoriť.

Po veľkonočných sviatkoch

Diskutovať majú aj o tom, či počkať do plánovanej riadnej aprílovej schôdze, ktorá sa má začať 16. apríla, alebo bude potrebné zvolať rokovanie skôr.

Pellegrini predpokladá, že zákon po veľkonočných sviatkoch ešte týždeň vydrží a parlament by sa mohol zísť hneď v prvý týždeň po prezidentských voľbách. Nemyslí si, že by sa rokovanie konalo v čase moratória, ktoré sa začne vo štvrtok (4. 4.), aby niekto nespochybňoval situáciu ako súčasť kampane.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Boris Kollár 15. septembra 2023. FOTO TASR - Dano Veselský
  2. Prioritou vlády zostáva zamestnať slovenských občanov
  3. Generálny prokurátor SR Maroš Žilinka.

Situácia so zvýšeným výskytom medveďov

Vláda na stredajšom výjazdovom rokovaní v Galante schválila návrh ústavného zákona, ktorý má riešiť situáciu so zvýšeným výskytom medveďov v intravilánoch a bezpečnostné riziká s tým súvisiace. Návrh má umožniť v okolí miest a obcí vytvoriť 500 m bezpečnostnú zónu. Taraba ozrejmil, že ak by sa do nej dostal medveď, malo by byť jasné riziko stretu s človekom, a preto by mala byť možná jeho likvidácia bez správneho konania.

Zdroj: tasr/ereport


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Pellegrini: Tu ide o kritickú situáciu, ale bude sa riešiť až po voľbách, aby to niekto nebral ako súčasť kampane

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre