eReport.sk
Prioritou vlády zostáva zamestnať slovenských občanov
Minister práce Erik Tomáš, foto: eReport

Tomáš: Prioritou vlády zostáva v prvom rade zamestnať slovenských občanov


Pri zamestnávaní ľudí zo zahraničia má Slovensko záujem nájsť pracovníkov na také profesie, na ktoré nevie nájsť zamestnancov na domácom pracovnom trhu. Prioritou vlády však zostáva v prvom rade zamestnávať slovenských občanov. Po stredajšom rokovaní vlády v Galante to uviedol minister práce, sociálnych vecí a rodiny Erik Tomáš (Hlas-SD).

Zamestnanie slovenských občanov

Vláda v stredu schválila novelu zákona o pobyte cudzincov, ktorá v kombinácii s novelou zákona o službách zamestnanosti má podľa Tomáša uľahčiť prístup pracovníkov z tretích krajín na náš pracovný trh. „Máme záujem prioritne o takých ľudí, ktorí zaplnia nedostatkové profesie, respektíve profesie, ktoré nedokážeme obsadiť. Chcem zdôrazniť, že stále bude na prvom mieste a prioritou vlády zamestnanie slovenského občana,“ doplnil minister práce.

Zdroj: yt/eReport

Rezort práce rozbieha viacero programov na pomoc nezamestnaným

Pripomenul tiež, že rezort práce rozbieha v týchto dňoch viacero programov na pomoc nezamestnaným. Hoci je podľa Tomáša nezamestnanosť na historických minimách, stále je tu 140.000 nezamestnaných, z ktorých polovica je dlhodobo bez práce.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Peter Pellegrini
  2. Marián Kéry

Novela zákona o pobyte cudzincov

Otvoriť slovenský pracovný trh aj pre pracovníkov z tretích krajín má pomôcť novela zákona o pobyte cudzincov. Ako priblížil minister vnútra Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD), novela zákona má zásadným spôsobom skrátiť lehoty pri prijímaní pracovníkov zo zahraničia a pomôcť dostať zahraničných pracovníkov na slovenský trh. „Hlavným účelom bolo, aby trh práce vedel dostať zamestnancov, ktorých dnes nevieme nájsť na našom pracovnom trhu,“ priblížil minister vnútra.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Tomáš: Prioritou vlády zostáva v prvom rade zamestnať slovenských občanov

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: