eReport.sk
Bojové lietadlo Mig-29
Bojové lietadlo Mig-29. Ilustračné foto: tasr

Nepriateľ zmenil taktiku! Ukrajina sľubuje rýchlu odvetu

Náčelník hlavnej správy rozviedky ukrajinského ministerstva obrany Kyrylo Budanov v pondelok prisľúbil odplatu za najnovšiu vlnu masívnych ruských raketových útokov a útokov dronmi na Kyjev a ďalšie mestá Ukrajiny.

Táto odveta príde ,,veľmi skoro“, varoval Budanov v rozhovore pre médiá. Okrem iných citovali aj britská stanica Sky News i francúzsky denník Le Monde. ,,Všetkých tých v Rusku, ktorí stále verili, veria alebo možno snívajú, že môžu zastrašiť Ukrajinu, chcem sklamať – nie je to pravda. Všetci boli a stále sú na svojich miestach a pokračujú vo svojej práci,“ vyhlásil Budanov.

Reakcia nebude meškať

Dodal: ,,Všetci tí, ktorí sa nás snažili vystrašiť a snívali, že to bude mať nejaký účinok, budú čoskoro ľutovať. Naša reakcia nebude meškať. Každý sa o všetkom čoskoro presvedčí.“
Podľa ukrajinských predstaviteľov ruské jednotky od nedeľňajšej noci vypálili na Ukrajinu viac ako 70 dronov a rakiet. Pričom veľkú väčšinu z nich ukrajinská protivzdušná obrana zneškodnila.
Ukrajinská armáda vo svojej zvodke informovala, že v pondelok popoludní bolo na Ukrajinu vypálených 11 rakiet typu Iskander-M a Iskander-K.

Strela s plochou dráhou

Hovorca leteckých síl ukrajinskej armády Jurij Ihnat spresnil, že Iskander-M je balistická raketa a Iskander-K sa označuje ako strela s plochou dráhou letu. Sky News ozrejmila, že balistické rakety sa pohybujú rýchlejšie a je ťažšie ich zachytiť, ale ukrajinská armáda trvá na tom, že všetkých 11 rakiet, ktoré boli počas dňa vypálené smerom na Kyjev, bolo zostrelených. Ihnat v pondelok v ukrajinskej televízii pripustil aj možnosť, že použité mohli byť rakety S-300 a S-400. Informoval, že ,,smer útoku bol zo severu“. Pričom však už neviedol, či dané rakety vypálili ruské jednotky umiestnené v južnom Bielorusku alebo v Rusku.

Zostrelené rakety

Na otázku, či boli v akcii aj nedávno dodané americké raketové batérie Patriot, Ihnat odpovedal: ,,Myslím si, že si môžete domyslieť, že ak boli zostrelené rakety Iskander-M, potom sa dá usúdiť, aké prostriedky boli použité na zasiahnutie takýchto cieľov, balistických cieľov.“ Kyjevská mestská vojenská správa uviedla, že útok, ktorý Kyjev zažil v pondelok – výnimočne za bieleho dňa -, bol v poradí už šestnásty na hlavné mesto od začiatku mája.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Ľudovít Ódor
  2. Slovenský minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Miroslav Wlachovský, Foto: tasr
  3. Okolo mýta sa črtá ďalší škandál.

Rusi jasne demonštrujú

,,Nepriateľ teda zmenil taktiku. Po výlučne nočných útokoch udrel na mesto počas dňa, keď bola väčšina obyvateľov v práci alebo vonku. Inými slovami, Rusi jasne demonštrujú, že ich cieľom je likvidácia civilného obyvateľstva,“ uvádza sa vo vyhlásení kyjevskej samosprávy.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Nepriateľ zmenil taktiku! Ukrajina sľubuje rýchlu odvetu

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php