eReport.sk
Poslanec NR SR a bývalý premiér Robert Fico (SMER-SD). Foto: tasr

Fico vidí tri priority, ktorým by sa vláda mala okamžite venovať!

Strana Smer-SD nezahlasuje za vyslovenie dôvery vláde odborníkov. Nevidí zmysel podporovať programové vyhlásenie vlády (PVV), ktoré si stavia priority. Po pondelkovom stretnutí s premiérom Ľudovítom Ódorom to uviedol predseda strany Robert Fico.

,,Pokiaľ ide o PVV, veľmi jasne som povedal Ódorovi, že zo strany klubu nedostane ani jeden hlas,“ priblížil Fico. Smer by ho podporil iba v prípade, že by bol „konštatovaním katastrofálneho stavu krajiny“ a inventúrou toho, čo ,,bývalá vláda napáchala“.

Tri priority

Fico vidí tri priority, ktorým by sa vláda odborníkov mala okamžite venovať. Ide o čerpanie fondov, situáciu v zdravotníctve a tvorbu reálneho, nie vyrovnaného štátneho rozpočtu. ,,Podstatne lepšou úlohou, a bolo by to veľmi užitočné pre novú vládu, by bolo, keby vláda bez ohľadu na to, či by mala dôveru alebo nemala, robila na reálnom rozpočte na rok 2024,“ poznamenal šéf Smeru.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Ľudovít Ódor
  2. Slovenský minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Miroslav Wlachovský, Foto: tasr
  3. Okolo mýta sa črtá ďalší škandál.

Jún je posledným mesiacom

Ódorovi zároveň povedal, že jún je posledným mesiacom, keď môže niečo vláda spraviť s fondmi. Predseda vlády sa má ešte v pondelok stretnúť so šéfom Hlasu Petrom Pellegrinim a počas týždňa aj s ďalšími lídrami strán.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Fico vidí tri priority, ktorým by sa vláda mala okamžite venovať!

Odoberať
Upozorniť na
5 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php