eReport.sk
HLAS je pripravený.
Líder strany HLAS -SD Peter Pellegrini. Foto: fb/pellegrini.peter

Pellegrini: Hlas je hlasom regiónov i menšín! Máme ďalšiu odbornú posilu z Košíc

HLAS – sociálna demokracia sa spája s odborníkmi pre zlepšenie života ľudí aj v Košickom kraji. „Postavenie národnostných menšín je aj v Košickom kraji jednou z priorít HLAS-u. Ako strana na celoslovenskej úrovni vítame podporu Slovenskej iniciatívy menšín nielen politickú ale aj programovú,“ uviedol predseda krajskej organizácie Igor Šimko.

Do HLAS-u vstupuje ďalší odborník. Mgr. Ivan Hriczko, bývalý kandidát na predsedu Košického samosprávneho kraja a doterajší predseda politickej strany Slovenská iniciatíva menšín. Obohacuje tak odborné zázemie HLAS-u v Košickom kraji.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Špičková nemocnica si zaslúži lepšie vedenie
  2. Erik Tomáš sa teší
  3. Šéf SNS a bývalý predseda parlamentu Andrej Danko v štúdiu eReportu.
  4. Novodobý Mesiáš

Hriczko: Chcem zúročiť svoje skúsenosti

Od júla má Hriczko pôsobiť ako predseda krajskej odbornej skupiny, ktorá je zameraná na národnostné menšiny, ľudské práva, kultúru a média, či zahraničných Slovákov. „Chcem zúročiť svoje skúsenosti z práce na Úrade vlády, Úrade splnomocnenca, či tretieho sektora a dať politike HLAS-u maximum odbornosti. Vidím to dnes ako jedinú alternatívu pre ľudí, ktorí na celom Slovensku potrebujú reálne riešenia a okamžitú pomoc,“ povedala nová posila HLAS-u.

„Ide aktuálne aj o tému chudoby do ktorej pásma sa každý mesiac prepadajú desaťtisíce Slovákov a to nielen menšinového obyvateľstva. Maďari, Rusíni, Rómovia, Česi, či Karpatskí Nemci a ďalší, sú na Slovensku v horšom postavení ako boli pred troma rokmi. Vláda sľuby nesplnila, ľudia dnes strádajú. Preto chcem v politike presadiť maximum pre všetky menšiny žijúce na Slovensku. A obzvlášť ako rodený Košičan najmä v Košickom kraji,“ skonštatoval predseda krajskej odbornej skupiny Ivan Hriczko.

Menšiny nesmú zostať za dverami

Ako uviedol krajský predseda HLAS – Sociálna demokracia Igor Šimko, menšiny po týchto voľbách nesmú ostať za dverami pri rozhodovaní o ich osude. Aj preto majú podľa neho v tejto strane osobitný program, ktorý s odborníkmi neustále zdokonaľujú. “V čase, kedy všetky strany menšín žijúcich na Slovensku podľa relevantných prieskumov ostávajú mimo parlamentu, nesmieme dopustiť to, aby hlasy týchto obyvateľov prepadli. Aby sa ich potreby sa vôbec nedostali k slovu najbližšie 4 roky,“ dodal krajský predseda.

Ivan Hriczko bol doposiaľ predsedom strany Slovenská iniciatíva menšín. Po vstupe do HLAS-u z tejto pozície odchádza. SIM v predčasných voľbách do NR SR nekandiduje. Podporuje stranu HLAS a jej kandidátov vo voľbách s víziou čím lepšieho výsledku a maximálnej programovej podpory menšinových tém a témy chudoby.

Zdroj: hlas – sd


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Pellegrini: Hlas je hlasom regiónov i menšín! Máme ďalšiu odbornú posilu z Košíc

Odoberať
Upozorniť na
7 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie