eReport.sk
Špičková nemocnica si zaslúži lepšie vedenie
Ministerka zdravotníctva Zuzana Dolinková. Zdroj: fb/zdolinkova

Dolinková: Pán minister, konajte! Pochváliť sa a poďakovať ešte neznamená výsledky

Tento týždeň sme mali možnosť vidieť a počuť na tlačovej konferencii k výstavbe Univerzitnej nemocnice v Martine toľko vzájomných poďakovaní za super spoluprácu! Spoluprácu medzi premiérom Ódorom, ministrom zdravotníctva Palkovičom, vicepremiérkou Vašákovou, riaditeľom súčasnej i novej nemocnice v Martine, župankou Jurinovou či primátorom Martina. Ako keby už nič nebránilo nielen vo výstavbe, ale ani v otvorení novej nemocnice v Martine. Takto začína status na sociálnej sieti Zuzana Dolinková, podpredsedníčka strany HLAS – sociálna demokracia a expertka na zdravotníctvo.

„Škoda len, že doteraz sme stále nevideli čierne na bielom semafor plnenia výstavby tejto nemocnice. Na zverejnenie ktorého som za HLAS minulý týždeň vyzvala úradnícku vládu. To, že niekto, kto už o dva mesiace asi nebude mať žiadny dosah na plnenie termínov, len stroho zhodnotí, že míľniky sa plnia a že kompletná nemocnica v Martine sa postaví sa 330 miliónov eur a sú vraj na ne vyčlenené peniaze aj z eurofondov aj z rozpočtu, vôbec nevyznelo voči verejnosti veľmi dôveryhodne“ pokračuje podpredsedníčka HLAS-u.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Ďalší súd mu dal za pravdu
  2. Erik Tomáš sa teší
  3. Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD)

Minister dodnes nereflektoval

„No a dodnes minister zdravotníctva stále nereflektoval na náš apel! Aby už s niekoľko mesačným oneskorením konečne zverejnil výsledky vyhodnotenia tzv. malej výzvy na obnovu, modernizáciu a rekonštrukciu nemocníc do 5 miliónov eur. Na ktoré je celkovo vyčlenených 53 miliónov eur z Plánu obnovy,“ uvádza Dolinková.

Dodáva, že termín na vyhodnotenie tzv. malej výzvy bol najskôr do apríla. Neskôr ho predĺžili do konca júna. A teraz je koniec júla 2023 a výsledky stále nepoznáme.

Platia nejaké termíny

„Vážený pán minster zdravotníctva! Možno viete a možno nie, ale aj pre malé rekonštrukcie nemocníc platia termíny! Ktoré musia nemocnice splniť, ak chcú svoje priestory z peňazí z Plánu obnovy rekonštruovať,“ apeluje Dolinková. Dodáva, že ide o termíny ako je napríklad jar 2024 pre výber zhotoviteľa, či finálny termín 30. 6. 2026 na odovzdanie hotového diela. „Od nástupu úradníckej vlády od nej HLAS žiadal ako jednu z troch priorít, aby dôrazne dohliadla na to, aby sme neprišli o jedinečné bruselské peniaze z Plánu obnovy. A áno, aj 53 miliónov eur je časť z európskych peňazí, ktoré naše nemocnice potrebujú ako soľ,“ vysvetľuje podpredsedníčka strany.

„Pán minister Palkovič, konajte prosím a obratom zverejnite výsledky vyhodnotenia výzvy na obnovu a modernizáciu nemocníc z tzv. malej výzvy z Plánu obnovy a odolnosti. Čas neúprosne tlačí!,“ takýmto apelom uzatvára svoj status Zuzana Dolinková.

Zdroj: fb/zdolinnkova


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Dolinková: Pán minister, konajte! Pochváliť sa a poďakovať ešte neznamená výsledky

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie