eReport.sk
Šéf SNS a bývalý predseda parlamentu Andrej Danko v štúdiu eReportu.
Andrej Danko, šéf SNS a bývalý predseda parlamentu. Foto: ereport

VIDEO Danko Cigánikovej do očí: Už prestaňte s tou Ukrajinou, SaS pre Slovensko neurobila nič!

Predseda mimoparlamentnej Slovenskej národnej strany Andrej Danko tvrdí, že vojna na Ukrajine slúži stranám poslednej vládnej koalície OĽANO, Sme rodina, SaS a Za ľudí. Slúži im na to, aby prekryli témy týkajúce sa Slovenska. Vláda totižto počas tohto volebného obdobia v mnohých oblastiach zlyhávala, z čoho vyplývala aj rekordná nedôvera občanov voči nej. Dnes je pre tieto strany evidentne kampaňovo výhodné, keď sa na Slovensku hovorí menej o Slovensku a viac o Ukrajine.

„Ukrajina bude rozdelená, už nikdy nebude v pozícii, v akej bola,“ myslí si Danko. „Riešme dôchodky Slovákov, znižujme dane, pomáhajme mladým s hypotékami. Ale už prestaňte s tou Ukrajinou,“ dodáva v relácii TA3, v ktorej sa postavil proti jednej z hlavných postáv SaS Jane Bitó Cigánikovej.

Andrej Danko s Janou Bittó Cigánikovou v diskusii televízie TA3.

Zdroj: fb/andrejdanko.sk

Početné zlyhania Matovičovej a Hegerovej vlády

Vláda podľa bývalého predsedu parlamentu nedokázala účinne bojovať proti pandémii covidu. Ani pomôcť bežným Slovákom a malým/stredným podnikateľom s problémami, ktoré priniesli rôzne krízy posledných rokov. „Nechápem, prečo ste zvýšili živnostníkom dane. My sme ich znížili na 15 percent, vy ste zvýšili na 20 percent,“ konštatuje Danko. „Mali sme tu chaos okolo kovidu, očkovania, testovania. Išli ste do vlády s Matovičom, len ste sa vadili a na konci dňa vám konflikt na Ukrajine vyhovuje, aby ste odpútali pozornosť. Riešme Slovensko,“ dodal na rovinu zoči-voči Cigánikovej.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Špičková nemocnica si zaslúži lepšie vedenie
  2. Ďalší súd mu dal za pravdu
  3. Erik Tomáš sa teší

Spomenul pri tom viaceré opatrenia, ktoré v minulosti fungovali, no vláda ich zarezala. Okrem zníženej dane pre živnostníkov to má byť napríklad ľahšie vyplácanie 13. a 14. platov, či zdanenie bánk, ktoré by sa podľa opozície mali solidárne podieľať na riešení problémov občanov. „Tu si komerčné banky robia čo chcú, majú 100 miliónové zisky, lebo im to táto vláda odpustila,“ konkretizuje Danko.

Poslušní voči zahraničiu

Vláda teda vo finále podľa Danka síce vedela spolupracovať na medzinárodnej úrovni a počúvať požiadavky zahraničia, pričom sa nimi aj následne riadiť. No v oblasti vnútroštátnej politiky neurobila nič: „Tri roky ste tu neurobili nič, preto preklápate tému na Ukrajinu.“


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Danko Cigánikovej do očí: Už prestaňte s tou Ukrajinou, SaS pre Slovensko neurobila nič!

Odoberať
Upozorniť na
15 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie