eReport.sk
Erik Tomáš sa teší
Erik Tomáš. Foto: fb/eriktomassr

Tomáš: Toto už je vojna! Zmanipulovaný prieskum v prospech Progresívneho Slovenska


Toto je už vojna! Po médiach SME a N, už aj Aktuality zverejnili zmanipulovaný prieskum v prospech Progresívneho Slovenska. Nevydajme Slovensko do rúk liberálnej mašinérie! Píše to na sociálnej sieti Erik Tomáš, podpredseda strany HLAS – sociálna demokracia.

V sobotu portál aktuality.sk zverejnil prieskum volebných preferencií agentúry Median. Má ísť o objednávku Demokratov, o ktorej vás eReport už skôr informoval. Podľa výsledkov by voľby vyhral SMER – Slovenská sociálna demokracia (20,1 %). Nasledovalo by Progresívne Slovensko (19,1 %) a na treťom mieste skončil HLAS – SD (11,1 %).

Mohlo by vás tiež zaujímať:

  1. Fico sa stáva stabilným lídrom preferencií
  2. Robert Fico
  3. Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD)
  4. Beňová reaguje na Čaputovej tlačenie na city

Prekvapivo veľký rozdiel

Tomáša zrejme rozčúlil fakt, že medzi progresívcami a Hlasom je podľa prieskumu Medianu pomerne veľký percentuálny rozdiel. Pritom v poslednom čase si Hlas a Progresívne Slovensko druhé miesto v prieskumoch pravidelne menia. Ak je však Hlas na „bronzovej“ priečke, tak v drvivej väčšine ide o veľmi tesný rozdiel, v podstate desatiny percent za progresívcami.

„Už je to veľmi podozrivé. Toto však nie je liberálna mašinéria, ale niečo oveľa horšie s totalitným smerovaním a agresivitou voči ľuďom s inými názormi,“ znel jeden z komentárov pod Tomášovým statusom. „PS je účelovo nadhodnotené. Všetkým opozičným stranám by mala zasvietiť kontrolka, a vo volebných miestnostiach dávať pozor, aby nedošlo k manipulácii. Toto už nie je s kostolným poriadkom. V súčasnosti by sa mali prekontrolovať aj prieskumné agentúry, či nepodvádzajú,“ píše užívateľ v ďalšom komentári.

Smer by mal podľa prieskumu Medianu v parlamente 38 kresiel, Progresívne Slovensko 36, Hlas 21. Podľa Aktualít sa prieskum konal v čase od 19. do 21. júla na vzorke 1008 respondentov.

Zdroj: fb/eriktomassr, aktuality.sk

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Tomáš: Toto už je vojna! Zmanipulovaný prieskum v prospech Progresívneho Slovenska

Odoberať
Upozorniť na
29 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Dnes…

KOMENTOVALI STE: