eReport.sk
Peter Pčolinský o predčasných voľbách
Podpredseda parlamentu Peter Pčolinský, foto:tasr

Čo sa stane, ak sa nedohodne termín predčasných volieb? Pčolinský v tom má jasno: Nastane TOTO!

Pčolinský v tom má jasno. Je pravdepodobné, že ak v Národnej rade (NR) SR neprejde v utorok (31. 1.) ani jeden termín predčasných parlamentných volieb, v stredu (1. 2.) nastúpi úradnícka vláda. V nedeľnej diskusnej relácii TA3 V politike to vyhlásil podpredseda NR SR Peter Pčolinský (Sme rodina). Kolegov v koalícii požiadal, aby zvážili júnový termín volieb.

Pčolinský v tom má jasno

Potvrdil, že Sme rodina je za najskorší termín volieb, ale ak nebude mať podporu, zahlasuje aj za september. „Chceme, aby vôbec bol nejaký termín,“ zdôraznil. Predčasné voľby však podľa neho musia byť.

Za čo zahlasujú OĽANO s SaS?

Predseda poslaneckého klubu OĽANO Michal Šipoš uviedol, že v ich hnutí budú hlasovať za predčasné voľby na konci septembra. Šéfka poslaneckého klubu SaS Anna Zemanová vyhlásila, že SaS si ctí dohody a podporí septembrový termín. „Pokiaľ nedôjde k inej dohode medzi bývalými koaličnými spojencami, tak nebudeme hlasovať za iný termín,“ zdôraznila.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Čaputová odletela na Island
  2. Jeho úloha je jasná
  3. Heger do Mexika!
  4. OĽANO útočí na Čaputovej premiéra

Takáč poďakoval ľuďom za účasť v referende

Podpredseda strany Smer-SD Richard Takáč poďakoval ľuďom, že prišli zahlasovať v minulotýždňovom referende. „Pokiaľ občania vo voľbách dajú mandát politikom, aby ich zastupovali, tak im môžu mandát aj zobrať, keď sa o nich politici nestarali,“ poukázal. Je podľa neho neprijateľné, aby vláda pokračovala ešte ďalších desať mesiacov. Deklaruje, že Smer-SD zahlasuje za skorší termín predčasných volieb.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Čo sa stane, ak sa nedohodne termín predčasných volieb? Pčolinský v tom má jasno: Nastane TOTO!

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti