eReport.sk
Ide o politickú nezrelosť?
Petr Pavel a Zuzana Čaputová, foto:tasr

Pavel je nadšený z Čaputovej: Chcel by som s ňou spoločne navštíviť Ukrajinu

Pavel je nadšený z Čaputovej. Novozvolený český prezident Petr Pavel v nedeľu uviedol, že najkrajšiu gratuláciu dostal od slovenskej prezidentky Zuzany Čaputovej, ktorá za ním prišla priamo do volebného štábu. Dodal, že na tento moment bude dlho spomínať. Pavel to povedal v rozhovore pre televíziu CNN Prima News.

„Najkrajšia bola gratulácia od slovenskej prezidentky Zuzany Čaputovej. Jej prítomnosť vo volebnom štábe bola krásnym zážitkom, ktorý si budem dlho pamätať. Prišla len kvôli tomu,“

uviedol Pavel.

Pavel je nadšený z Čaputovej

Podľa jeho slov Čaputová počítala aj s možnosťou, že voľby vyhrá expremiér ČR Andrej Babiš. „V tom prípade by to mala ako taký inkognito výlet do Prahy,“ dodal. Zároveň nepredpokladá, že by v prípade opačného výsledku zamierila do štábu k Babišovi. Týmito slovami tak poprel vyjadrenie dosluhujúceho prezidenta ČR Miloša Zemana. Ten totiž v sobotu povedal, že verí, že by prezidentka SR išla zagratulovať aj Babišovi.

Pavel chce s Čaputovou navštíviť Ukrajinu

Pavel tiež zopakoval, že by rád spoločne s Čaputovou navštívil Ukrajinu. Túto cestu by chcel absolvovať na jar pred samitom Severoatlantickej aliancie, povedal v rozhovore, z ktorého citovala televízia ČT 24.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Belousovová o návšteve holandského kráľa
  2. Dotazník Zastavme Brusel Brusel nepotešil
  3. Rusko prišlo so závažným obvinením
  4. Zbláznil sa Putin?

Armádny generál vo výslužbe Petr Pavel zvíťazil podľa neoficiálnych výsledkov v druhom kole prezidentských volieb v ČR so ziskom 58,32 percenta hlasov. Porazeného kandidáta, expremiéra a predsedu hnutia ANO Andreja Babiša, podporilo 41,67 percenta voličov. Volebná účasť dosiahla 70,25 percenta.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Pavel je nadšený z Čaputovej: Chcel by som s ňou spoločne navštíviť Ukrajinu

Odoberať
Upozorniť na
13 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti