eReport.sk
Putin tlačí na vládu
Ruský prezident Vladimir Putin. Foto: tasr/ap

Putin tlačí na vládu: Žiada okamžité opatrenia na podporu rubľa!

Putin tlačí na vládu! Ruský prezident Vladimir Putin vyzval v pondelok na okamžité opatrenia na podporu oslabujúcej sa národnej meny. Oslabenie rubľa je hlavnou príčinou rastúcej inflácie, proti ktorej je potrebné zasiahnuť včas a bez meškania, povedal na zasadnutí vlády.

Putin tlačí na vládu

 Ruská centrálna banka v snahe skrotiť infláciu a podporiť rubeľ zvýšila minulý týždeň svoju základnú úrokovú sadzbu z úrovne 12 % na 13 %. Ministerstvo hospodárstva predtým zvýšilo celoročný odhad inflácie z 5,3 % na 7,5 %.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Ruské ministerstvo obrany
  2. Toto sa nestal prvýkrát!
  3. Bývalý gruzínsky prezident Michail Saakašvili
  4. Rusko žiada Medzinárodný súdny dvor

Putin je spokojný so stavom ruskej ekonomiky

Napriek rastúcej inflácii Putin vyjadril spokojnosť so stavom ruskej ekonomiky, ktorá podľa jeho vyjadrenia obnovila výkon z predvojnového roka 2021. V tomto roku sa očakáva zvýšenie hrubého domáceho produktu (HDP) o 2,5 % až 2,8 %, konštatoval Putin. Krajina podľa neho zvládla bezprecedentné vonkajšie tlaky vrátane sankcií, ktoré uvalili na Rusko západné štáty po jeho útoku na Ukrajinu koncom februára 2022.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Putin tlačí na vládu: Žiada okamžité opatrenia na podporu rubľa!

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php