Slováci v druhom zápase hokejového svetového šampionátu v Ostrave porazili Kazachstan 6:2. Zdroj: TASR/AP

Parádny výkon Slovákov proti Kazachstanu, zajtra nás však čakajú veľmi ťažkí Američania

Po nie celkom ideálnom výkone s Nemeckom (4:6) v úvodnom zápase hokejových majstrovstiev sveta si dnes Slováci spravili chuť a nebezpečných Kazachov, ktorí v prvom zápase porazili Francúzsko (3:1), zdolali rozdielom triedy po parádnom výkone v prvej aj záverečnej tretine.

Pred ťažkým súbojom ľahké víťazstvo

Slováci začali veľmi dôležitý zápas s ohromnou chuťou, prvý však streli až v 12. min. keď využili presilovú hru. Už o pár sekúnd sa ale radovali opäť a tretí gól pridali v 18. minúte. Naša hra bol naozaj dobrá a hráčom hokej viditeľne chutil. Azerbajdžanu sa síce n začiatku II. tretiny podarilo znížiť, Libor Hudáček  ale o päť minút strelil z trestného strieľania ďalší náš gól. Slovenský gólostroj sa nezastavil ani v záverečnej časti hry, keď sme dva presné zásahy zaznamenali v 42. a 46. minúte.

Aj napriek tlaku sa Slovákom už ďalší gól streliť nepodarilo, pričom sami ešte raz inkasovali. Slováci prestrieľali Kazachstan v pomere 42:16, takže naše víťazstvo bolo absolútne zaslúžené, pretože sme ešte viacero ďalších veľkých gólových šancí nepremenili. Na Slovákov čaká už v pondelok od 16.20 hod. súper z rangu najťažších, favorit na zisk zlata, tím USA, ktorý síce úvodnom súboji prehral so Švédskom 2:5, ale v generálke na svetový šampionát sme s Američanmi prehrali 2:6.