eReport.sk
Pápež posiela posolstvo z nemocnice
Pápež František. Foto: tasr/ap

Pápež udelil prestížnu Medzinárodnú cenu talianskemu prezidentovi!

Pápež František v pondelok udelil talianskemu prezidentovi Sergiovi Mattarellovi prestížnu Medzinárodnú cenu Pavla VI. TASR správu prevzala z tlačovej agentúry ANSA.

Toto ocenenie sa udeľuje jednotlivcom, ,,ktorí svojimi štúdiami a prácami prispeli k nárastu náboženského významu vo svete“. ,,Som rád, pán prezident, že môžem byť nástrojom uznania v mene tých, mladých i nie tak mladých, ktorí vo vás vidia majstra… a predovšetkým dôsledný, kultivovaný príklad služby a zodpovednosti,“ povedal pápež.

Finančnú odmenu spojenú s ocenením

František podľa agentúry ANSA hovoril o Mattarellovej angažovanosti v boji za právo a poriadok. Spomenul aj jeho brata Piersantiho, predsedu regionálnej vlády na Sicílii, ktorého v roku 1980 zavraždila mafia. Ďalších mučeníkov boja proti organizovanému zločinu.
Mattarella chce finančnú odmenu spojenú s ocenením venovať komunite pracujúcej pre zdravotne postihnutých a bezdomovcom ktorým zariadenia v severotalianskom regióne Emilia-Romagna boli v máji poškodené povodňami.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Ľudovít Ódor
  2. Slovenský minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Miroslav Wlachovský, Foto: tasr
  3. Okolo mýta sa črtá ďalší škandál.

Pomenované na počesť pápeža

Peniaze pôjdu Komunite Jána XXIII. založenej v zmienenom regióne a prevádzkuje opatrovateľské domy, kliniky a vývarovne, spresnil Mattarella. Medzinárodná cena Pavla VI. je ocenenie založené v roku 1979 Inštitútom Pavla VI. v Brescii. Pomenované na počesť pápeža Pavla VI., ktorý bol hlavou katolíckej cirkvi od roku 1963 do svojej smrti v auguste 1978.
Mattarella (81), rodák zo sicílskeho Palerma, je praktizujúci katolík a druhý najdlhšie slúžiaci taliansky prezident. Po Giorgiovi Napolitanovi, ktorý bol hlavou štátu v rokoch 2006-2015.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Pápež udelil prestížnu Medzinárodnú cenu talianskemu prezidentovi!

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php