eReport.sk
Michal Aláč, riaditeľ SIS
Michal Aláč, riaditeľ SIS. Foto: tasr

Pápež ocenil Slovenskú informačnú službu. František sa osobne poďakoval šéfovi tajných

Pápež František sa osobne poďakoval riaditeľovi Slovenskej informačnej služby (SIS) Michalovi Aláčovi za profesionálnu prácu, ktorú vykonali príslušníci SIS pri jeho návšteve na Slovensku. Informovala o tom hovorkyňa SIS Katarína Némová.

Pripomenula, že posledné týždne sa medzi priority SIS zaradilo monitorovanie situácie, analýza možných rizík, vykonávanie bezpečnostných opatrení a spolupráca s ostatnými bezpečnostnými zložkami SR na zaistení maximálnej bezpečnosti Svätého Otca a verejnosti na stretnutiach.  

Aláč poďakoval svojim podriadeným

“Dnes možno konštatovať, že profesionalita a spolupráca bezpečnostných zložiek podstatnou mierou prispeli k tomu, aby bol Svätý Otec počas návštevy Slovenska v bezpečí,” zhodnotila Némová.

Aláč sa zároveň poďakoval príslušníkom SIS a ocenil aj spoluprácu s príslušníkmi ostatných bezpečnostných zložiek, ktorí nielen počas uplynulých dní návštevy Svätého Otca, ale aj niekoľko týždňov pred ňou boli v plnom nasadení.

Pápež František v stredu ukončil svoju štvordňovú apoštolskú cestu na Slovensku. Tá sa začala v nedeľu (12. 9.). Počas svojho pobytu navštívil Bratislavu, Prešov, Košice a v stredu aj Šaštín. Popoludní odletela hlava katolíckej cirkvi z bratislavského letiska naspäť do Ríma.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Predsedníčka strany Za ľudí Veronika Remišová.
  2. Rozlúčka s pápežom Františkom pred jeho odletom do Vatikánu na bratislavskom letisku 15. septembra 2021.
  3. Pápež František prichádza do Šaštína 15. septembra 2021.
  4. Pápež František na Slovensku.
  5. Eduard Heger (OĽANO).

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport