eReport.sk
Pápež František v Šaštíne. Foto: tasr

Pápež František sa snaží stavať mosty, zhodujú sa vládni politici

Pápež František počas návštevy Slovenska opäť ukázal, že sa snaží stavať mosty a zjednocovať spoločnosť. Zhodli sa na tom viacerí politickí predstavitelia na sociálnej sieti.

“Bez ohľadu na to, v čo kto veríme, je treba uznať, že pápež František je veľkou osobnosťou, ktorá ľudí spája. Veľmi si na ňom vážim jeho zmierlivú komunikáciu, jeho snahu ľudí spojiť, priblížiť sa im, a cirkev a vieru čo najviac otvárať ľuďom. Vo svete polarizácie je pápež František niekým, kto šíri pokoj, pochopenie a obyčajnú ľudskosť,” skonštatoval minister školstva Branislav Gröhling (SaS).  

OĽANO: Jeho slová boli veľmi inšpiratívne

Spôsob komunikácie či miesta, ktoré navštívil Svätý Otec a to, čo tam povedal, bolo podľa hnutia OĽANO o stavaní mostov a pozvanie k tomu, aby sme v tom pokračovali. “Posolstvo, ktoré urobil na každom jednom mieste, je veľmi dôležité a jeho slová boli veľmi inšpiratívne,” zhodnotilo hnutie.

Šeliga: Slová pápeža sa dajú pretaviť aj do súčasnosti

Slová pápeža o súcite a bolesti, ktorú prežívala Panna Mária, sa dajú podľa poslanca Národnej rady SR Juraja Šeligu (Za ľudí) pretaviť aj do súčasnosti. “Keď je krajina ťažko skúšaná ochorením COVID-19, keď sme rozdelení ako spoločnosť. Výzva k ľudskosti, k pochopeniu, vzájomnému rešpektu a kladie dôraz na to, aby sme nezabúdali na tých, ktorí sú vytláčaní na okraj – to všetko vo mne rezonuje a verím tomu, že budem ja aj ostatní z toho ťažiť ešte dlhú dobu,” dodal pre Šeliga.

Pápež František v stredu ukončil svoju štvordňovú apoštolskú cestu na Slovensku. Tá sa začala v nedeľu (12. 9.). Počas svojho pobytu navštívil Bratislavu, Prešov, Košice a v stredu aj Šaštín. Popoludní odletela hlava katolíckej cirkvi z bratislavského letiska naspäť do Ríma.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Predsedníčka strany Za ľudí Veronika Remišová.
  2. Rozlúčka s pápežom Františkom pred jeho odletom do Vatikánu na bratislavskom letisku 15. septembra 2021.
  3. Pápež František prichádza do Šaštína 15. septembra 2021.
  4. Pápež František na Slovensku.
  5. Michal Aláč, riaditeľ SIS
  6. Eduard Heger (OĽANO).

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport