eReport.sk
Pápež František v Šaštíne. Foto: tasr

Svätý Otec hviezdou televízií: Omšu s pápežom sledovalo takéto ohromné číslo!

Slovensko posledné dni žilo najmä návštevou Svätého Otca. Na pápeža Františka sa neprišli pozrieť zvedavci len osobne, ale prilákal aj státisíce k televíznym obrazovkám.

Pápež strávil na Slovensku niekoľko dní, no ostrosledovanou sa stala najmä omša, ktorú odslúžil v Šaštíne s Róbertom Bezákom. Udalosť sezóny pre množstvo veriacich zrejme doslova nalákala k programu RTVS, ktorá ju odvysielala naživo. Podľa oficiálnych čísel televízie, tak omšu pozeralo 442-tisíc divákov.

Len na porovnanie počas tohtoročných hokejových majstrovstiev napríklad zápas Slovákov s Čechmi sledovalo 663-tisíc divákov a štvrťfinálový zápas s Američanmi si nenechalo ujsť 667-tisíc ľudí. Aj ďalšie udalosti spojené s návštevou pápeža mali na verejnoprávnej televízii zaujímavé čísla.

Viac článkov o návšteve pápeža tu:

„Utorkovú Bohoslužbu z Prešova si po 10.00 h na Jednotke pozrelo 211-tisíc divákov v cieľovej skupine 12+. Pápežovu návštevu košického sídliska Luník IX. sledovalo 249-tisíc divákov a stretnutie pápeža Františka s mladými prilákalo k obrazovkám po 17.00 h 278-tisíc divákov v cieľovej skupine 12+,” konkretizovala RTVS v stanovisku.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport