eReport.sk
Súdne konanie proti pápežovi pozastavili.
Na archívnej snímke z 8. decembra 2015 emiritný pápež Benedikt XVI. Foto: tasr/ap

Pápež František: Modlime sa. Zdravotný stav Benedikta XVI. je vážny, ale stabilný

Pápež František: Modlime sa. Zdravotný stav emeritného pápeža Benedikta XVI. sa počas uplynulej noci nezmenil. Je vážny, no stabilný, uviedla vo štvrtok talianska tlačová agentúra ANSA. Táto správa prišla deň po tom, ako pápež František vyzval veriacich, aby sa modlili za jeho „veľmi chorého“ 95-ročného predchodcu.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Súdne konanie proti pápežovi pozastavili.
  2. Pápež Benedikt XVI. celebruje svätú omšu na letisku Brno - Tuřany 27. septembra 2009.
  3. Pápež prijal našich biskupov!
  4. Kardinál Cláudio Hummes.

ANSA sa odvolala na zdroje, ktoré sú v kontakte s niekdajším kláštorom Matka Cirkev (monasterium Mater Ecclesiae) vo Vatikáne. V tom Benedikt XVI. od odstúpenia v roku 2013 žije pomerne v ústraní a medzičasom pod stálym dohľadom lekárov.

Je to vážne

Oficiálne oznámenia Vatikán zatiaľ vo štvrtok nezverejnil. V stredu však potvrdil, že zdravotný stav Benedikta XVI. sa v posledných hodinách zhoršil a že ho navštívil aj jeho nástupca.

Je veľmi chorý

František sa v stredu postaral o rozruch, keď počas generálnej audiencie povedal, že jeho predchodca je „veľmi chorý“, a vyzval na modlitby zaňho. U mnohých to vyvolalo dojem, že Benedikt XVI. by mohol zomierať, napísala agentúra DPA.

Odstúpil dobrovoľne

Benedikt XVI. v roku 2013 ako prvý pápež po šiestich storočiach dobrovoľne odstúpil z funkcie. Abdikáciu odôvodnil pokročilým vekom a tým, že už nemá dostatok síl na ďalšie vykonávanie povinností najvyššieho predstaviteľa katolíckej cirkvi. Bývalého nemeckého kardinála Josepha Ratzingera zvolili za pápeža v roku 2005.

Zdroj: tasrKOMENTÁRE ČLÁNKU :

Pápež František: Modlime sa. Zdravotný stav Benedikta XVI. je vážny, ale stabilný

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti