eReport.sk
Pápež František
Pápež František. Foto: tasr

Pápež František je hlboko zarmútený tragickou zrážkou vlakov v Indii

Pápež František v sobotu vyjadril zármutok nad tragickou zrážkou vlakov v Indii, ktorá si vyžiadala najmenej 288 obetí na životoch a vyše 900 zranených.

Pápež František je hlboko zarmútený

Pápež uviedol, že ho „hlboko zarmútila obrovská strata životov“ spôsobená piatkovou zrážkou troch vlakov vo východoindickom štáte Urísa. Ide o najsmrteľnejšiu vlakovú nehodu v Indii za vyše 20 rokov.

„Zverujúc duše zosnulých do láskyplného milosrdenstva Všemohúce, vyjadruje (pápež František) od srdca úprimnú sústrasť tým, ktorí žialia nad svojou stratou,“ uviedol kardinál Pietro Parolin v telegrame zverejnenom Vatikánom. „Jeho svätosť sa tiež modlí za veľký počet ranených a snahy členov záchranného tímu,“ uvádza sa v telegrame adresovanom apoštolskému nunciovi v Indii Leopoldovi Girellimu.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Zachránilo by ho náboženstvo?
  2. Ivan Mikloš, exminister, poradca prezidentky Čaputovej
  3. Rozkol medzi Prigožinom a Putinom je vážny
  4. Zelenskyj apeluje na spojencov

Tragická nehoda vlakov

K nehode prišlo, keď sa vykoľajil rýchlik smerujúci do mesta Kalkata, ktorý následne spadol na vedľajšiu koľaj. Do vykoľajeného vlaku o niekoľko minút neskôr narazil druhý rýchlik a niektoré z jeho vozňov sa zrazili tiež s nákladným vlakom stojacim neďaleko

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Pápež František je hlboko zarmútený tragickou zrážkou vlakov v Indii

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php