brankár Dallasu Oettinger blokuje strelu Bemströma, foto:tasr

Ottawa zaskočila Toronto dvomi gólmi v priebehu 7 sekúnd, Leafs sú v zápasovej kríze

Hokejisti Dallasu Stars zvíťazili v noci na pondelok v zámorskej NHL na ľade Columbusu Blue Jackets 2:1 po predĺžení a nájazdoch. Jediným úspešným exekútorom v nájazdovom rozstrele bol ruský útočník Alexander Radulov, ktorý sa vrátil do súťažného kolotoča po 15-zápasovej absencii spôsobenej zranením v dolnej časti tela.

Najhorší proti najlepšiemu

Najhorší tím Severnej divízie z Ottawy dokázal zdolať jej lídra Toronto 4:3 a po troch prehrách sa tešil z dvojbodového zisku. Senators položili základ víťazstva v prvej tretine, keď v rozpätí siedmich sekúnd skórovali Brady Tkachuk a Ryan Dzingel. Bol to druhý najmenší rozstup medzi dvoma gólmi v klubovej histórii. Dzingel už v 7. minúte vyhnal z bránky Michaela Hutchinsona, ktorý inkasoval dva góly z troch striel, nahradil ho Frederik Andersen, dánsky brankár následne vykryl 26 z 28 striel.

Retro neprinieslo želaný efekt

Ďalšie dva zásahy domácich strelil Drake Batherson. Maple Leafs, hrajúci netradične v bielo-zelených retrodresoch, prechádzajú hernou krízou, prehrali piaty zápas zo šiestich. Nepomohli im ani dva góly Zacha Hymana. Ottawu podržal 33 úspešnými zákrokmi brankár Joey Daccord, ktorý slávil premiérový triumf v profilige.

Výsledky a sumár zápasov NHL:

MINNESOTA WILD – ARIZONA COYOTES 4:1 (0:1, 1:0, 3:0)
Góly: 27. Rask (Zuccarello, Kaprizov), 47. Bonino (Fiala, Parise), 52. Fiala (Dumba, Brodin), 60. Eriksson Ek (Parise, Bjugstad) – 14. Kessel. Brankári: Talbot – Raanta, strely na bránku: 34:22.

NEW JERSEY DEVILS – NEW YORK ISLANDERS 2:3 pp a sn (1:2, 1:0, 0:0 – 0:0, 0:1)
Góly: 6. Kuokkanen (Palmieri, Severson), 37. Šarangovič (Subban, Kulikov) – 5. Bellows (Aho, Eberle), 20. Nelson (Leddy, Bailey), rozh. nájazd Wahlstrom. Brankári: Wedgewood – Sorokin, strely na bránku: 31:34.

DETROIT RED WINGS – CAROLINA HURRICANES 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)
Góly: 60. Mantha (Hronek, Glendening) – 36. Hamilton, 42. Niederreiter (Aho, Slavin). Brankári: Bernier – Nedeljkovic, strely na bránku: 26:32.

COLUMBUS BLUE JACKETS – DALLAS STARS 1:2 pp a sn (0:1, 0:0, 1:0 – 0:0, 0:1)
Góly: 47. Werenski (Jones, Roslovic) – 15. Pavelski (Kiviranta, Gardner), rozh. nájazd Radulov. Brankári: Korpisalo – Oettinger, strely na bránku: 30:35.

COLORADO AVALANCHE – LOS ANGELES KINGS 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)
Góly: 12. Kadri (Burakovsky, Renouf), 35. Burakovsky (Kadri, Saad), 38. Donskoi (Renouf, Ničuškin), 57. MacKinnon (Rantanen, Landeskog) – 47. MacDermid (Kopitar, Iafallo). Brankári: Grubauer – Petersen, strely na bránku: 41:28.

OTTAWA SENATORS – TORONTO MAPLE LEAFS 4:3 (2:1, 2:0, 0:2)
Góly: 7. Tkachuk, 7. Dzingel (Bishop, Reilly), 25. Batherson (Stützle, Tkachuk), 26. Batherson (Wolanin, Tierney) – 12. Hyman (Matthews, Rielly), 55. Hyman (Nylander, Tavares), 58. Nylander (Marner, Rielly). Brankári: Daccord – Hutchinson (7. Andersen), strely na bránku: 31:36.