eReport.sk
Predsedom maďarskej vládnej strany Fidesz zostáva Viktor Orbán
Maďarský premiér Viktor Orbán. Ilustračné foto: tasr/ap

Orbán jasne: Maďarsko sa s národnou vládou nezapojí do vojny na Ukrajine!


Pokiaľ bude mať Maďarsko národnú vládu, nepodporí žiadnu zo strán rusko-ukrajinskej vojny. Na oficiálnom otvorení kampane vládnucej aliancie Fidesz-KDNP pred júnovými voľbami do Európskeho parlamentu to v piatok v Budapešti povedal maďarský premiér Viktor Orbán.

Keby nebolo Fideszu a KDNP (Kresťanskodemokratická ľudová strana), keby vláda nebola v rukách národných síl, Maďarsko by už bolo po krk vo vojne,“ vyhlásil Orbán.

Soros, Brusel a provojnové vlády

Provojnové vlády, bruselskí byrokrati a sieť amerického finančníka Georgea Sorosa podľa neho posielajú milióny dolárov maďarskej „provojnovej ľavici„, ktorá namiesto vlády zasadzujúcej sa za mier chce „bábkovú provojnovú vládu kontrolovanú Bruselom a Washingtonom“.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Bývalý minister školstva

Orbán zdôraznil, že Fidesz vyhral všetky voľby do Európskeho parlamentu za posledných 20 rokov, čo z neho robí najúspešnejšie politické zoskupenie v Maďarsku a v Európe. Šance na víťazstvo v ďalších voľbách, ktoré sa uskutočnia 9. júna, označil za „veľké“.

Pustil sa do opozície

Orbán, kritizoval opozíciu za to, že stratila dôveru občanov, a zároveň vyzdvihol ekonomické úspechy svojej vlády. Slovne zaútočil aj na orgány v Bruseli, ktoré si podľa neho nezaslúžia ďalšiu šancu a je potrebná zmena. To sa však podľa neho nestane samé od seba. „Brusel treba obsadiť, odstaviť bruselských byrokratov a vziať veci do vlastných rúk. Ak to neurobíme, nielen Európa, ale aj my Maďari doplatíme na neschopnosť a bezmocnosť lídrov v Bruseli,“ povedal Orbán.

Aby to aj tí v Bruseli pochopili: Nie migrácii, nie genderu, nie vojne,“ uzatvoril Orbán svoj príhovor, citujúc v angličtine slogan z volebného manifestu Fideszu.

Zdroj: tasr/ap

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Orbán jasne: Maďarsko sa s národnou vládou nezapojí do vojny na Ukrajine!

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: