eReport.sk
Orbán v Slovinsku o energetike
Viktor Orbán v štúdiu verejnoprávneho rozhlase Kossuth Rádió. Zdroj: fb/orbanviktor

Orbán v Slovinsku o energetike: Závislosť treba zlikvidovať! My máme tri možnosti

Orbán v Slovinsku o energetike. Hovoril aj o tom, že závislosť v súvislosti s ňou na Rusku treba eliminovať. Predseda maďarskej vlády Viktor Orbán sa v piatok zúčastnil v Cirkovciach na severovýchode Slovinska na slávnostnom prepojení elektrickej siete Slovinska a Maďarska. Informuje o tom spravodajca TASR v Budapešti s odvolaním sa na správu agentúry MTI.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. orbán bruselu vadím ja
  2. Maďarský premiér Viktor Orbán.
  3. Bude Európa čoskoro bez plynu?
  4. Na dvojsnímke Eduard Heger víta Orbána na stretnutí lídrov V4 v Košiciach.
  5. Zľava Balázs Dzsudzsák a Viktor Orbán.

„Ak Maďarsko chce ďalej zvyšovať svoju nezávislosť od ruských energetických zdrojov, má na to tri možnosti, a to smerom na Rumunsko, Chorvátsko a Slovinsko,“ vyhlásil Orbán.

Orbán chce eliminovať energetickú závislosť

Maďarský premiér podčiarkol, že jeho krajina má záujem na všetkých troch smeroch, pretože chce eliminovať energetickú závislosť. Dodal, že so slovinským kolegom Robertom Golobom sa pripravuje na pragmatickú spoluprácu.

Prepojenie vedenia vysokého napätia Cirkovce – Pince je pre Slovinsko v mnohých ohľadoch historickým projektom, zdôraznil premiér Slovinska. Podľa jeho slov teraz po 30 rokoch prepájajú siete Slovinska s maďarskou a chorvátskou sieťou. Maďarsko je pritom poslednou susednou krajinou Slovinska, s ktorou nebolo takéto prepojenie vybudované.

Orbán s Golobom sa zhodli na tom, že teraz prišiel čas aj na prípravu a realizáciu prepojenia plynovodov medzi Slovinskom a Maďarskom.

Maďarský premiér kritizuje sankcie voči Rusku

Orbán konzistentne a dlhodobo tvrdí, že protiruské sankcie Európe škodia. Maďarská vláda s platnosťou od 15. novembra 2021 nariadila úradnú cenu základných druhov pohonných látok vo výške 480 forintov (1,16 eura) za liter. Od 30. júla však regulované ceny môžu využívať už iba súkromné vozidlá s maďarským evidenčným číslom, poľnohospodárske stroje a taxíky.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Orbán v Slovinsku o energetike: Závislosť treba zlikvidovať! My máme tri možnosti

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti