eReport.sk
Maďarský premiér Viktor Orbán.
Maďarský premiér a šéf strany Fidesz Viktor Orbán. Foto: tasr/ap

PRIESKUM Orbánov Fidesz stratil 300-tisíc voličov. Ako je na tom maďarská opozícia?

Od septembra stratila maďarská vládna strana premiéra Viktora Orbána Fidesz 300.000 voličov. Z opozičných strán sa však dokázala posilniť iba Demokratická koalícia (DK). Vyplýva to z výsledkov prieskumu verejnej mienky inštitútu Závecz Research, ktoré zverejnil v piatok server Telex.hu, informuje spravodajca TASR v Budapešti.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Bosna a Hercegovina patria do Únie
  2. brusel si berie pôžičky
  3. Azerbajdžan je kľúčovou krajinou
  4. Poslankyňa SaS Jana Bittó Cigániková.

Fidesz podporuje 2,7 milióna priaznivcov a v Maďarsku je jednoznačne najsilnejšou politickou stranou. Opozičné strany sa od jari výraznejšie neposilnili, pomer nerozhodných voličov však stúpol z 20 na 30 percent.

Na archívnej snímke z 1. apríla 2022 zhromaždený dav pred predvolebným vystúpením maďarského premiéra a lídra strany Fidesz Viktora Orbána v Székesfehérvári. – Foto: tasr/ap

Fideszu nameral Závecz Research v septembri podporu 37 percent voličov, v novembri tento údaj klesol na 33 percent. DK si oproti septembru polepšila o jedno percento, v novembrovom prieskume ju preferovalo 11 percent opýtaných.

Treťou najsilnejšou stranou v novembri bolo radikálne Hnutie naša vlasť (Mi Hazánk Mozgalom) so šiestimi percentami. Momentum získal päť percent, Maďarská socialistická strana (MSZP) a Jobbik po štyri percentá, pričom Strana dvojchvostého psa a Dialóg (Párbeszéd) si udržiavajú dvojpercentnú podporu.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

PRIESKUM Orbánov Fidesz stratil 300-tisíc voličov. Ako je na tom maďarská opozícia?

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti