eReport.sk
Vľavo generálny prokurátor SR Maroš Žilinka a v popredí vpravo Matúš Šutaj-Eštok (Hlas-SD).
Vľavo generálny prokurátor SR Maroš Žilinka a v popredí vpravo Matúš Šutaj-Eštok (Hlas-SD). Zdroj: tasr

Šutaj Eštok neverí SaS: Hlasovanie v Národnej rade ukáže, kto je naozaj v opozícii!

Opozičný politik neverí liberálnej strane SaS. Parlamentné hlasovania o štátnom rozpočte alebo o možnosti skrátenia volebného obdobia rozdelia poslancov na skutočne opozičných a na tých, ktorí napokon pomôžu vláde. V TASR TV o tom hovorí nezávislý poslanec Matúš Šutaj Eštok, ktorí je clenom mimoparlamentného Hlasu-SD.

Jedenásť poslancov, ktorí sa hlásia k jeho strane, v parlamente podporí legislatívu potrebnú na splnenie dohody medzi vládou a Lekárskym odborovým združením (LOZ). Zákon o štátnom rozpočte na budúci rok však nepodporia, hoci sú v ňom rozpočtované peniaze na pomoc občanom a firmám v čase energetickej krízy a vysokej inflácie vrátane zdrojov na zvyšovanie platov lekárov.

„Určite sa nedáme citovo vydierať súčasnou vládnou koalíciou. Povedali sme jasne, že sme pripravení baviť sa o podpore rozpočtu za podmienky, že sa zároveň dohodneme na termíne čo najskorších predčasných volieb,“ povedal Šutaj Eštok.

Tvrdí, že v porovnaní s rokmi vlády Petra Pellegriniho výdavková časť rozpočtu enormne narástla bez toho, že by to adekvátne pocítili občania na výške štátnej pomoci. Šutaj Eštok odhaduje, že rozpočet nezíska ani podporu Smeru-SD. „Ale nepočuli sme jednoznačné stanovisko od ľudí, ktorých vedie pán Taraba. A veľmi dôležitý faktor sú kotlebovci,“ naznačil.

Šutaj Eštok neverí SaS

V prípade SaS je podľa neho zasa otázkou postoj k možnosti predčasných volieb. „Ak je niekto tvrdou opozíciou, ako to o sebe tvrdí SaS, tak je ich povinnosťou urobiť všetko pre to, aby predčasné voľby boli,“ vyhlásil poslanec.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Lekári otvorili pandorinu skrinku
  2. Prezidentka SR Zuzana Čaputová.
  3. Moc a peniaze patria k sebe?
  4. Štát glorifikoval lekárov, zvyšok zdravotníkov hodil cez palubu!
  5. Taraba hovorí o dôležitosti sobotného referenda

Predčasné voľby

K predčasným voľbám sa podľa neho dá prepracovať hlasovaním v parlamente, ale aj pomocou referenda. Absolútne odmieta tvrdenia predsedu SaS Richarda Sulíka, podľa ktorého je referendum zbytočné. Pripomenul, že pod dvoma referendovými petíciami bol spolu milión podpisov, ktoré nie je možné ignorovať. „Ak sa ľudia rozhodnú, že chcú, aby sa referendum konalo, je povinnosťou politikov, aby to rešpektovali,“ povedal.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Šutaj Eštok neverí SaS: Hlasovanie v Národnej rade ukáže, kto je naozaj v opozícii!

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti