eReport.sk
Moc a peniaze patria k sebe?
Predseda Hlasu-SD Peter Pellegrini. Zdroj: fb/hlas-sd

Pellegrini: Prezidentka mala byť v správe o stave republiky ráznejšia!

Prezidentka Zuzana Čaputová mala byť v správe o stave republiky ráznejšia a mala nastaviť ostrejšie zrkadlo premiérovi Eduardovi Hegerovi (OĽANO). Snažila sa byť kritická, ale nebola dostatočne. Na tlačovej konferencii to uviedol predseda mimoparlamentnej strany Hlas-SD a nezaradený poslanec Peter Pellegrini.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Viktória Hellenbart.
  2. Kde inde môže nelegitímna vláda vládnuť?
  3. Je polícia neschopná?

Očakával tvrdší tón hlavy štátu. „Mohla byť razantnejšia, mohla byť ostrejšia a garantujem, že by to ocenila väčšina občanov SR, pretože by konečne hovorila ich jazykom,“ poznamenal. Poslanec ocenil prezidentkinu pasáž o chudobe ľudí a nedostatočnej pomoci pre ľudí. Taktiež aj to, že naznačila konanie predčasných volieb.

Rozpor

Pellegrini skonštatoval, že hlava štátu sa nevyjadruje vtedy, keď má. Zároveň sa vtedy, keď ju počuť netreba, ozve. „Pokiaľ nezosúladí tento svoj rozpor s tým, čo sa naozaj deje v spoločnosti, tak nepredpokladám, že bude extrémne bodovať u občanov svojej krajiny, pretože tí necítia, že by bola ich hovorkyňa,“ poznamenal poslanec. Skritizoval tiež Čaputovej postoj k zdravotníckej kríze.

Kritika

Prezidentský úrad má podľa Pellegriniho v krízových situáciách prehovoriť. „Keď je parlament neschopný, keď je vláda totálne neschopná, keď máme premiéra, ktorý je slabý, už koho iného máme vyzývať, aby sa zastal tohto biedneho, ťažko skúšaného národa, ak nie prezidentku SR?“ povedal.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Pellegrini: Prezidentka mala byť v správe o stave republiky ráznejšia!

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti