eReport.sk

Polícia varuje seniorov: Opäť úradujú podvodníci! Na TOTO si dávajte pozor

Polícia upozorňuje na podvodné telefonáty, počas ktorých sa páchateľ snaží od seniorov vymámiť finančnú hotovosť pod vymyslenou zámienkou. V septembri zaznamenala osem podobných prípadov. Prináša preto viacero odporúčaní, ako sa podvodov vyvarovať.

Opäť úradujú podvodníci

Najčastejšími znakmi takýchto telefonátov sú podľa polície vyvolanie strachu o blízku osobu, urgentná žiadosť o tisíce eur a rozhovor, ktorý nesmie byť nikým prerušený a zároveň utajený pred inými osobami.

„Presne toto sú hlavné znaky telefonickej komunikácie s podvodníkmi, ktorí najčastejšie seniorom oznámia, že ich príbuzný mal dopravnú nehodu, prípadne, že ich peniaze sú doma alebo v banke ohrozené,“ priblížila hovorkyňa. Dodala, že podvodníci následne žiadajú, aby seniori vysoké sumy peňazí odložili na nezvyčajných miestach alebo odovzdali cudzím osobám.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. NAKA
  2. Andrej Sekera počas tréningu slovenskej hokejovej reprezentácie.

„V mesiaci september sme zaznamenali celkovo osem prípadov podvodných konaní spáchaných na senioroch, pričom pri všetkých z nich bola využitá legenda dopravnej nehody, pri ktorej došlo k zraneniu dieťaťa,“ ozrejmila Šimunková. V utorok (3. 10.) zaznamenali dva prípady, keď jedna poškodená odložila peniaze do koša a ďalšia hodila obálku s peniazmi do kríkov neďaleko obchodného centra v Bratislave.

Polícia odporúča seniorom

Polícia preto odporúča seniorom, aby podobné telefonické rozhovory ihneď ukončili a informácie si overili u svojich blízkych, aby nevyberali svoje finančné úspory pre cudzie osoby a ani cudzím osobám nedávali peniaze. Seniorom aj im rodinným príslušníkom zároveň radí, aby v takýchto prípadoch ihneď kontaktovali políciu na čísle 158. „Zároveň Vás žiadame, aby ste o spôsoboch podvodných konaní informovali aj svojich starších príbuzných, ktorí nemajú prístup na internet,“ doplnila hovorkyňa.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Polícia varuje seniorov: Opäť úradujú podvodníci! Na TOTO si dávajte pozor

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php