tuzla evden eve nakliyat
eReport.sk
Igor Matovič, foto:tasr

OĽANO nechce počuť o menšinovej vláde: Matoviča sa však odmietajú zbaviť!

Otázku menšinovej vlády považuje hnutie OĽANO za predčasnú. Naďalej odmieta požiadavku SaS na odchod ministra financií a lídra hnutia Igora Matoviča z vlády. Strana Za ľudí verí, že tento osobný spor SaS a OĽANO vyriešia vzájomne akceptovateľným spôsobom.

Menšinová vláda?

„Mrzí nás, že strana SaS sa napriek historickej skúsenosti vyhráža rozbitím ďalšej vlády, ktorej je súčasťou. Stále však existuje priestor na krok vzad a veríme, že SaS si nakoniec vyberie spoluprácu na doručovaní výsledkov namiesto úteku od zodpovednosti,“ uviedol pre TAS Peter Dojčan z mediálneho tímu OĽANO. Dodal, že hnutie ešte pred zverejnením požiadaviek SaS vydalo jasné stanovisko o nesúhlase s odchodom ministra financií.

„Toto stanovisko naďalej platí, a tým je pre nás debata o odchode Igora Matoviča uzavretá. Otázky o menšinovej vláde považujeme v tejto chvíli za predčasné,“

uzavrelo hnutie

„Strana SaS ešte neodišla z vlády a veríme, že tento osobný spor si vyrieši Richard Sulík s Igorom Matovičom vzájomne akceptovateľným spôsobom. Najlepším riešením je totiž pokračovanie štvorkoalície,“ podčiarkla strana Za ľudí. Zopakovala, že politici by nemali zaťažovať občanov svojimi spormi, pretože tie ľudí nezaujímajú. „Jediným víťazom týchto sporov je Robert Fico, mafia a oligarchovia,“ podotkla strana. Upriamuje pritom pozornosť na potrebu riešenia celosvetovej krízy v oblasti energií a tiež na pokračujúcu vojnu na Ukrajine.

Spor v koalícii sa opäť vyostril po tom, ako poslanci Národnej rady SR prelomili veto prezidentky Zuzany Čaputovej pri tzv. protiinflačnom balíku z dielne Matoviča. SaS a OĽANO sa následne obviňovali z hlasovania s fašistami. Pre útoky Matoviča SaS prestala opätovne chodiť na koaličné rady, vypovedala koaličnú zmluvu a očakáva do konca augusta novú. Chce ju prepracovať a žiada Matovičov odchod z vlády. OĽANO to od začiatku odmieta. SaS avizovala demisiu svojich ministrov, ak nedôjde k naplneniu ich požiadaviek.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

OĽANO nechce počuť o menšinovej vláde: Matoviča sa však odmietajú zbaviť!

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Šport

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku