eReport.sk
Zľava Ján Blcháč, Michal Šipoš, moderátor Rastislav Iliev, Anna Zemanová a Richard Takáč v štúdiu TA3.
Zľava Ján Blcháč, Michal Šipoš, moderátor Rastislav Iliev, Anna Zemanová a Richard Takáč v štúdiu TA3. Zdroj: ta3.com

Ako dopadlo „rande“ Sulíka s Hegerom? Podpredseda Smeru: Máme už 220-tisíc podpisov

Strana SaS aj po stretnutí premiéra Eduarda Hegera (OĽANO) s lídrom liberálov Richardom Sulíkom trvá na požiadavke vypracovať novú koaličnú zmluvu a na odchode ministra financií Igora Matoviča (OĽANO) z vlády. V nedeľnej diskusnej relácii TA3 V politike to uviedla predsedníčka poslaneckého klubu SaS Anna Zemanová. Šéf poslaneckého klubu OĽANO Michal Šipoš zatiaľ o záveroch stretnutia premiéra so Sulíkom nemá informácie. OĽANO však podľa jeho slov ďalej odmieta odchod Matoviča.

Mohlo by vás zaujímať:

 1. Na vodu vláda pozabudla?
 2. Robert Fico, expremiér, predseda Smeru
 3. Zdá sa, že na festivale bol záujem aj o spoločné fotografie s Eduardom Hegerom.
 4. V popredí za rečníckym pultom Robert Fico.
 5. Robert Fico, expremiér, predseda Smeru
 6. Politologička Aneta Világi.
 7. Pavol Minár v štúdiu spravodajskej televízie.
 8. Mnister vnútra SR Roman Mikulec (OĽaNO).
 9. Sulík odmietol Hegera
 10. Vpravo Richard Sulík (SaS) vľavo Veronika Remišová (Za ľudí).
 11. Predseda strany SaS Richard Sulík.
 12. Poslankyňa SaS Jana Bittó Cigániková.

„Naďalej platí stanovisko SaS, že sme pripravení podpísať novú koaličnú zmluvu,“ uviedla Zemanová. Napriek tomu označila sobotné (16. 7.) rokovanie Sulíka s premiérom za konštruktívne. „Veľa vecí si vysvetlili, vydiskutovali. Nie je problém vláda Eduarda Hegera ako celok,“ poznamenala s tým, že jediný problém je Matovič.

OĽANO bude musieť zvážiť, s kým chce vládnuť

Ak by prišla zo strany partnerov požiadavka na odchod Sulíka z postu ministra hospodárstva, tak si liberáli vypočujú argumenty a minister sa tým bude zaoberať. Sulíka však považuje Zemanová za jedného z najlepších ministrov. Na margo odmietania odchodu Matoviča z vlády zo strany OĽANO Zemanová podotkla, že hnutie bude musieť zvážiť, s kým chce vládnuť.

Šipošovi sa do menšinovej vlády nechce

Šipoš predpokladá, že počas týždňa bude mať OĽANO zrejme predsedníctvo, na ktorom budú jeho členovia hovoriť o ďalšom postupe v koalícii. Cieľ je podľa neho dovládnutie súčasnej koalície. Nesúhlasí s názorom, ktorý prezentuje poslanec György Gyimesi (OĽANO) o menšinovej vláde. Riešenie a požiadavky SaS však nepovažuje za také jednoduché, ako si liberáli predstavujú. Pripomenul, že už pred rokovaním Republikovej rady SaS dalo OĽANO jasne najavo, že odchod Matoviča nie je pre nich prijateľný.

Takáč vidí viacerých problémových nominantov vlády

Podpredseda Smeru-SD Richard Takáč vidí naďalej ako riešenie situácie na Slovensku predčasné voľby. Preto opozícia pokračuje v zbere podpisov za referendum o predčasných voľbách. Uviedol, že vyzbieraných majú už okolo 220.00 podpisov. Jediný problém súčasnej vlády nevidí v Matovičovi, hovorí o viacerých problémových nominantoch. Ako príklad uviedol špeciálneho prokurátora Daniela Lipšica.

Blcháč: Pellegrini je asi najlepšie pripravený vládnuť

Ján Blcháč z mimoparlamentného Hlasu-SD poznamenal, že podpisy im podľa jeho slov aktívne nosia aj samotní ľudia. Nepovedal, či by po voľbách jeho strana išla do vlády, na ktorej čele by bol líder Smeru-SD Robert Fico. Vie si ako premiéra predstaviť svojho straníckeho šéfa Petra Pellegriniho. „Je asi najlepšie pripravený vládnuť,“ uviedol.

Šipoš opozícii pripomenul viaceré kauzy, ale aj nedokončenú výstavbu nemocnice na Rázsochách. Takáč vláde vyčítal, že nepracuje pre ľudí. Zemanová očakávala od Takáča a jeho strany poďakovanie Matovičovi, pretože nik iný podľa nej nedvíha Smeru-SD preferencie tak ako on.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Ako dopadlo „rande“ Sulíka s Hegerom? Podpredseda Smeru: Máme už 220-tisíc podpisov

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti